Pátek 12. dubna 2024, svátek má Julius
130 let

Lidovky.cz

Vánoční koncerty s Rybou i Gluckem

Česko

SBOR

PRAHA Foerstrovo komorní pěvecké sdružení připravilo na předvánoční období několik koncertů s koledami a duchovní hudbou. První z nich se odehraje 15. prosince v 15 hodin v pražském kostele sv. Šimona a Judy. Na programu jsou díla světových barokních a klasicistních skladatelů (Vivaldi, Bach, Mozart, Haydn) a upravené koledy evropských národů. Tentýž repertoár zazpívá sbor ještě 21. prosince v 19 hodin v Betlémské kapli.

Ti, kdo si nedovedou představit svátky bez Rybovy České mše vánoční, mohou navštívit kostel sv. Salvátora (Salvátorská ulice, Praha 1) 18. prosince v 19.30 nebo 22. 12. od 15 a 18 hodin. Sbor posílí sólisté a Hostivařský komorní orchestr, resp. Komorní orchestr Dvořákova kraje. Program je doplněn koledami a díly Jiřího Bendy nebo Christopha W. Glucka.

Foerstrovo komorní pěvecké sdružení vede mladý sbormistr Lukáš Vasilek, v současnosti hlavní sbormistr Pražského filharmonického sboru.

Autor:

Jak dopadl redakční test dětské kosmetiky ATTITUDE?
Jak dopadl redakční test dětské kosmetiky ATTITUDE?

Vybrali jsme tři miminka z naší redakce, aby vyzkoušela některé produkty z řady Baby Leaves oblíbené značky ATTITUDE. Byla s testováním spokojená?...