Pátek 7. června 2024, svátek má Iveta, Slavoj

jen za 89 Kč/měsíc

Ve finále Poháru UEFA vyzve USA tým Brazílie

JOHANNESBURG Ve finále Poháru FIFA se s fotbalisty USA utkají Brazilci. Jihoameričané v druhém semifinále naplnili roli favoritů, ale s domácí Jihoafrickou republikou se pořádně nadřeli, když vyhráli 1:0 až brankou střídajícího Daniela Alvése z trestného kopu dvě minuty před koncem. Jsou tak blízko obhajobě titulu.

Brazilci byli v souboji s JAR stejným favoritem jako Španělé v prvním semifinále s USA. A stejně jako Španělé se trápili s dobře pracující soupeřovou obranou. Zatímco však Američané dali protivníkovi lekci z produktivity, Jihoafričané nedokázali nic vytěžit z mnoha šancí, které si především v první půli vypracovali.

Brazilci nepřipomínali tým, který ve skupině přehrál mistry světa Italy 3:0. Utápěli se v kličkách a přes zahuštěnou obranu se nedokázali dostat do vážnější šance. Když už se schylovalo k prodloužení, zachránila je až standardní situace. Střídající bek Barcelony Daniel Alvés si stoupl k přímému kopu těsně za hranicí vápna a přesně umístěnou střelou ke vzdálenější tyči zajistil „kanárkům“ vydřený postup do nedělního finále.

Domácí výběr čeká souboj o třetí místo se Španělskem.

Výsledek semifinále: Brazílie - JAR 1:0 (88. Daniel Alvés).