Středa 30. listopadu 2022, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ve stanici Včelná vykolejil osobní vlak, nehodu asi zavinila závada na voze. Škoda dosáhla čtvrt milionu

Česko

  15:24
České Budějovice - Na trati vedoucí do Rakouska ve čtvrtek dopoledne vykolejil ve stanici Včelná u Českých Budějovic osobní vlak. Podle Správy železnic mohla být příčinou nehody technická závada na voze. Ve vlaku cestovalo šest lidí. Nikdo z nich ani personálu se nezranil. Provoz nemusel být přerušen, řekla mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová.
ilustrační snímek

ilustrační snímek foto: HZS Pardubického kraje

Nehoda se stala při vjezdu do stanice, kdy částečně jeden z vozů vykolejil. „Bezprostředně poté, se zprovoznila druhá staniční kolej, takže ta trať není nijak omezená,“ řekla Rajnochová.

Nočním vlakem do Frankfurtu nebo Milána. Praha chce zavést železniční spoje do významných měst Evropy

Podle Martina Drápala z Drážní inspekce vagon vykolejil na výhybce. Vagon vykolejil jedním podvozkem. „Příčinou byla pravděpodobně technická závada na voze, samozřejmě se to ještě šetří. Jedna kolej bude s největší pravděpodobností vyloučená do neděle, musí se tam srovnat kolej,“ řekla za Správu železnic Nela Friebová. Škoda na železnici byla podle ní předběžně vyčíslená na 250 000 korun. „A škoda dopravce je předběžně vyčíslená na 100 000 korun,“ řekla Friebová.

Nehoda se stala po 9:00 na trati vedoucí do Lince v úseku mezi Kamenným Újezdem u Českých Budějovic a Budějovicemi. Vagon po vrácení na koleje odveze speciální vlak.

Autor:

Jak neztloustnout po křupkách? Vyhrajte degustační sadu červíků WormUP
Jak neztloustnout po křupkách? Vyhrajte degustační sadu červíků WormUP

Honí vás mlsná? Co místo bramborových chipsů sáhnout po červících? Budete se divit, ale takhle pochoutka se skvěle hodí pro narozeninové oslavy,...

Mohlo by vás zajímat