Neděle 21. dubna 2024, svátek má Alexandra
130 let

Lidovky.cz

Ve vestavěné skříni žila načerno žena

Česko

JAPONSKO

TOKIO Značné překvapení zažil jistý sedmapadesátiletý starý mládenec, když se rozhodl vyřešit záhadu kolem opakovaného mizení potravin ze své ledničky. Nainstaloval si proto do kuchyně svého domu ve městě Fukuoka bezpečnostní kameru, jejíž záběry šlo přenášet na displej mobilního telefonu, odešel ven jako obvykle a čekal, co se dozví. Zažil téměř šok, když o něco později uviděl, jak se mu po domě prochází jakási žena. Zavolal proto okamžitě policii.

„Prohledali jsme dům odshora dolů a nakonec jsme našli v jedné vestavěné skříni ukrytou ženu,“ řekl pak médiím mluvčí fukuocké policie. Osmapadesátiletá „černá obyvatelka“ Tacuko Horikawová si vybudovala hnízdo v horní části skříně, která se zřídkakdy otvírá. Měla tam několik lahví vody a matraci, i když místa bylo stěží na natažení nohou.

„Vyšetřovatelům řekla, že prostě nemá kde bydlet. Vše nasvědčuje tomu, že tam žila asi jeden rok, ovšem s přestávkami,“ uvedl mluvčí. Žena byla zadržena a policie ji podezírá, že měla podobné úkryty vybudované v okolních domcích; to by jí umožňovalo žít v nich vždy „s přestávkami“.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!