Úterý 21. května 2024, svátek má Monika
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Ve Vinohradské ulici se našel podezřelý balíček s dráty, bomba to ale nebyla

Česko

  20:23
Nálezem balíčku s vyčnívajícími dráty v pražské Vinohradské ulici se odpoledne zabývala pražská policie. Balíček ležel před Domovem sociální péče Hagibor, který je pražské židovské obce a sousedí s areálem Rádia Svobodná Evropa/Rádia Svoboda. Podezření, že jde o nástražný výbušný systém, vyvrátil přivolaný pyrotechnik, řekl pražský policejní mluvčí Jan Daněk.
Výbušnina - ilustrační foto.

Výbušnina - ilustrační foto. foto: Shutterstock

Mluvčí Prahy 10 Vít Novák sdělil, že šlo o napodobeninu nástražného výbušného systému. „Zrovna v těchto dnech je to velmi hloupá ‚legrace‘,“ komentovala to v tiskové zprávě radní Prahy 10 Ivana Cabrnochová.

V celé republice platí po nedávném teroristickém útoku v Belgii zpřísněná bezpečnostní opatření. V ulicích hlavního města je víc policistů, kterým s hlídkováním pomáhají i vojáci.

„Před budovou ležel balíček, ze kterého koukaly dráty, připomínalo to nástražný výbušný systém,“ popsal policejní mluvčí Daněk. Přivolaný pyrotechnik podle něj zjistil, že o výbušninu nejde.

O dopravních omezeních ve Vinohradské ulici Daněk neměl informace. Server Novinky.cz uvedl, že ulice byla několik desítek minut uzavřena mezi křižovatkou s ulicí Jana Želivského a Vinohradským hřbitovem.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!