Neděle 3. března 2024, svátek má Kamil
130 let

Lidovky.cz

Česko

O Velikonocích čeká metro oprava, v úsecích linek C a A budou výluky

Schéma dopravních opatření během velikonočních výluk metra linky A a C (4. dubna 2023) foto: DPP

Cestující v pražském metru čekají o velikonočních svátcích od 7. do 10. dubna výluky na trase C mezi stanicemi I. P. Pavlova a Vltavská. Důvodem je výměna pražců. Metro nepojede kvůli opravám ani na lince A mezi stanicemi Strašnická a Náměstí Míru. Pražský dopravní podnik (DPP) zavede náhradní tramvajovou a autobusovou dopravu.
  16:18

Na trase C bude metro mimo provoz od 7. dubna od zahájení provozu zhruba ve 04:30 až do pondělního ukončení provozu. Vlaky na trať opět vyjedou v úterý 11. dubna ráno. Dělníci zde budou vyměňovat dřevěné pražce za betonové. Lidé budou muset mezi I. P. Pavlova a Nádražím Holešovice využít náhradní autobusovou dopravu XC.

Ve stejné době jako výše zmíněná výluka nepojede metro ani mezi stanicemi Strašnická a Náměstí Míru na lince A. Důvodem je výměna zabezpečovacího zařízení ve stanici Želivského. Náhradní tramvajová doprava XA zde pojede od zastávky Staré Strašnice do konečné zastávky Výstaviště, linka 36 bude zavedena v trase Výstaviště – Staré Strašnice.

Pro autobusové linky 187 a 201 se přemísťuje nástupní zastávka Nádraží Holešovice přibližně o 25 metrů zpět do nástupní zastávky linky 112.

Výluky v metru pak na cestující letos čekají ještě na začátku července, kdy bude DPP měnit pražce na lince C mezi Muzeem a Pražského povstání a zároveň na trase A zmodernizuje zabezpečovací zařízení ve stanici metra A Strašnická. Na přelomu září a října pak firma zmodernizuje zabezpečovací zařízení ve stanicích Hradčanská a Malostranská na trase A.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!