Sobota 27. července 2024, svátek má Věroslav

jen za 49  Kč / 1. měsíc

Veslaři si z ME vezou pět medailí, tři jsou zlaté

POZNAŇ Pět medailí včetně tří zlatých vybojovali čeští veslaři na mistrovství Evropy, které včera vyvrcholilo v Poznani. Z vítězství se radovala osma složená z nejlepších českých veslařů v čele s Ondřejem Synkem, dvojskif Jitka Antošová, Gabriela Vařeková a čtyřka bez kormidelníka Karel Neffe, Milan Bruncvík, Jan Gruber, Michal Horváth.

Stříbrnou medaili vybojovala skifařka Miroslava Knapková a třetí projeli cílem bratři Jan a Ondřej Vetešníkové na dvojskifu lehkých vah.

Již svou pátou zlatou medaili z velkých mezinárodních závodů získaly Antošová s Vařekovou. „Podařilo se nám splnit cíl, se kterým jsme sem jeli,“ řekl trenér Tomáš Kacovský.

Muži - dvojskif lehkých vah: 1. Hirling, Varga (Maď.) 6:36,99, 2. Mougios, Polymeros (Řec.) 6:39,26, 3. J. VETEŠNÍK, O. VETEŠNÍK 6:45,75. Čtyřka bez kormidelníka: 1. ČR (NEFFE, BRUNCVÍK, GRUBER, HORVÁTH) 6:10,38, 2. Německo 6:12,48, 3. Řecko 6:13,50. Osma: 1. ČR (FRIEDBERGER, MAKOVIČKA, SCHINDLER, CHALUPA, DOLEČEK, HANÁK, ZOFF, SYNEK, KORM. HEJDUŠEK) 5:44,80, 2. Polsko 5:47,93, 3. Bělorusko 5:48,83. Ženy - skif: 1. Nejkovová (Bulh.) 7:36,23, 2. KNAPKOVÁ 7:39,46, 3. Svenssonová (Švéd.) 7:49,29. Dvojskif: 1. J. ANTOŠOVÁ, G. VAŘEKOVÁ 7:12,99, 2. Stenová, Nieminenová (Fin.) 7:14,68, 3. Nachajevová, Beraznijová (Běl.) 7:17,58.