Úterý 25. června 2024, svátek má Ivan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Vězni z Mírova dostali šicí stroje

Česko

OLOMOUC Vězni z věznice v Mírově na Šumpersku budou upravovat zabavené padělky oblečení, aby posloužilo k humanitárním účelům.

Zástupci mírovské věznice včera v Olomouci převzali pět šicích strojů, pomocí kterých budou vězni ze zabavených textilních padělků odstraňovat a přešívat značky a další ochranné známky. Vhodné oblečení bude dodávat celní správa. „Novinka v celé věci je, že se jedná o činnost dobrovolnou v rámci pracovní terapie. Nejedná se tedy o práci jako takovou a není honorována,“ řekl zástupce Českého červeného kříže a poslanec Roman Váňa.

Do projektu Humanita, na kterém se kromě Červeného kříže podílí olomoucké hejtmanství spolu s celníky a vězeňskou službou, by se mělo zapojit pět až šest odsouzených. V mírovské věznici je nyní sedm doživotně odsouzených lidí. Šest z nich má o práci zájem. Podle ředitele věznice Vladimíra Langa je velmi obtížné pro ně zajistit jakoukoliv práci. „A to hlavně z toho důvodu, že odsouzení k doživotnímu trestu musí vykonávat práci na celách nebo v místnostech, které jsou součástí tohoto oddělení,“ uvedl. Pracovní náplň pro ně věznice neměla nejméně čtyři roky. Nyní dva z nich třídí hřebíky.

Oblečení, které odsouzení upraví, bude k dispozici v krajském humanitárním skladu. Sloužit bude například při živelních pohromách, případně i lidem, kteří se ocitnou v obtížné životní situaci. Pokud vhodné oblečení od celníků k dispozici nebude, budou vězni ze zbytků látek šít jednoduché hračky.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor:

Máte starý fén? Přečtěte si, co vašim vlasům způsobuje.
Máte starý fén? Přečtěte si, co vašim vlasům způsobuje.

Máte ve své koupelně starou žehličku na vlasy nebo fén? V oblasti vlasové péče došlo v poslední době k obrovským inovacím. Je ale opravdu nutné...