Neděle 25. července 2021, svátek má Jakub
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Žena vypadla z okna v sedmém patře, visela zachycená za nohu. Zachránili ji policisté

Česko

  17:17
PRAHA - Holubi na parapetu mohli stát starší ženu život. Při jejich plašení nešťastnou náhodou vypadla z okna a zůstala zachycena jen za nohu v okně v sedmém patře panelového domu. Zachránili ji přivolaní policisté, vyčerpanou ženu po vykopnutí dveří od bytu vtáhli zpět dovnitř. O případu ve středu informoval mluvčí pražské policie Jan Rybanský. Na policejním webu zveřejnil video ze záchranné akce.

Událost se stala v neděli 30. května v Praze 11. Na tísňovou linku volala žena, která ohlásila, že v okně v pátém patře domu vidí osobu, která visí hlavou dolů a drží pouze za nohu. Policisté, kteří se podle mluvčího ihned vydali do bytu následně zjistili, že jde o sedmé patro. Bytelné dveře museli vykopnout. 

„Kopům policistů odolávaly a chvíli trvalo, než se skrz ně dostali dovnitř. Sílu pak vystřídala obezřetnost, neboť ženino tělo skutečně viselo celé z okna ven, a drželo jen za nohu a jakákoli urychlená manipulace by mohla mít katastrofální důsledky,“ popsal mluvčí.

Podle záběru z videa ze záchranné akce, se ženě zasekla noha za křídlo okna, a to ji zřejmě zachránilo před pádem. Policistům se podařilo ženu vtáhnout dovnitř, do péče ji poté převzali záchranáři. „Zachráněná následně všem poděkovala a vysvětlila i celou událost. Za vším byli holubi na parapetu, které žena plašila, a nešťastnou náhodou se jí přihodila popsaná událost, díky policistům se šťastným koncem,“ uzavřel mluvčí.

Autor:
Témata: Praha

LETNÍ SOUTĚŽ: Už jste navštívili Archeopark Chotěbuz?
LETNÍ SOUTĚŽ: Už jste navštívili Archeopark Chotěbuz?

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Kam vyrazit tento týden? Navštivte třeba Archeopark Chotěbuz.