Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf
130 let

Lidovky.cz

VÍKEND V METROPOLI

Česko

Do garáží a na pouť Den otevřených dveří DP

Městskou hromadnou dopravu využívají tisíce Pražanů dennodenně. Do zákulisí dopravního podniku ale mohou lidé nahlédnout jen jediný den v roce. Pro tento rok je jím dnešek. Dopravce vpustí zájemce do tramvajové vozovny Hloubětín, autobusových garáží Klíčov a do dokončované dominanty proseckého sídliště - stanice metra Střížkov. Všechny zmíněné areály budou otevřeny od deseti ráno do čtyř odpoledne. Po celou dobu bude mezi všemi místy pendlovat bezplatný autobus.

Rozvernější zábavu si mohou zítra dopřát návštěvníci Chodovské pouti. Program v Centrálním parku poblíž stanice metra Opatov začíná v deset hodin dopoledne. K vidění budou pohádková představení pro děti, vystoupení historických šermířů a ukázky lukostřelby, k poslechu bude od osmi večer hrát kapela Yo Yo Band. Pouť, která zakončuje oslavy 11 dnů Prahy 11, vyvrcholí v devět hodin večer slavnostním ohňostrojem. Po celý den budou moci lidé ochutnat medovinu, tradiční pouťové dobroty a čaj z arabské čajovny. Pro děti je připravena také výtvarná dílna.

Vydání pro Čechy a Prahu

Kdy dát dětem první kapesné a kolik?
Kdy dát dětem první kapesné a kolik?

Kdy je vhodný čas dávat dětem kapesné a v jaké výši? To jsou otázky, které řeší snad každý rodič. Univerzální odpověď však neexistuje. Je ale...