Pondělí 17. června 2024, svátek má Adolf
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Víno zaplaví Brno i Bzenec

Česko

KRONIKA VÍNA

Série moravských vinobraní pokračuje – tento týden se uskuteční další velké vinařské akce.

Od středy do neděle bude vinaře i milovníky vína hostit Brno, kde na náměstí Svobody prvním ročníkem Slavností vína Brno začne nový Festival v centru dění. Stánky pro desítky vinařů už na náměstí rostou.

V pátek a v sobotu zase milovníky vína uvítá Bzenec, kde se v centru města, v zámeckém areálu či ve sklepu pod sokolovnou, koná Bzenecké krojované vinobraní – veřejný program ve středu města bude přitom zájemcům volně přístupný bez poplatků.

V sobotu otevřou své sklepy vinaři z Novosedel. Pozvou do nich na víno i na burčák krojovaný průvod i veřejnost. A ve stejný den se slavnost vinobraní koná ve vinných sklípcích u Nechor v blízkosti obce Prušánky. Na sobotu jsou nachystány i dvě vinařské akce „s pohybem“.

Sedmý ročník ochutnávky vín několika vinařství z Pavlova dostal název Vinařská stezka a navede na okruh po Pálavě, kde bude připraveno několik stanovišť, každé věnované jinému vínu (víc na www.hotelpavlov. cz). V Němčičkách na Břeclavsku se koná cyklistický maraton Mezi vinohrady (www.mezivinohrady.cz).

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Brno

Autor: