Čtvrtek 13. června 2024, svátek má Antonín
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Vítěz Tour odmítl Astanu. Prý chce mít klid

Česko

PAŘÍŽ Vítěz Tour de France Alberto Contador chce po této sezoně opustit stáj Astana. Španělský cyklista sice dostal od kazašského týmu lukrativní nabídku na prodloužení smlouvy o další čtyři roky, ale odmítl ji.

Rád by z týmu odešel ještě před vypršením současného kontraktu, který platí i na příští sezonu.

„Řekl jsem jim, že to nebereme a že Albertova budoucnost není otázkou peněz,“ řekl jezdcův bratr a manažer Fran Contador francouzskému listu L'Equipe.

„Tahle sezona pro něj znamenala velký psychický nápor. Do budoucna mu chceme zajistit klid,“ dodal. Podle L'Equipe si mohl Contador díky nové smlouvě vydělat čtyři miliony eur ročně.

Contador čelil velkému tlaku poté, co se vrátil k cyklistice slavný Američan Lance Armstrong a podepsal smlouvu právě s Astanou. Sedminásobný šampion Tour se až v průběhu závodu podřídil týmové hierarchii a uznal šestadvacetiletého Španěla za lídra stáje.

Contador ve slavném závodu nakonec suverénně navázal na svůj triumf z roku 2007, zatímco Armstrong skončil třetí.

„Na jedné straně byl Bruyneel (manažer Astany), na druhé Kazaši a Alberto byl uprostřed toho všeho, aniž by pořádně věděl, o co jde,“ komentoval atmosféru v týmu Contadorův bratr.

„Nic proti Kazachům nemáme, naopak. Ale pokračovat za takových podmínek by bylo obtížné. Musíme najít řešení pro příští rok, na který má Alberto ještě smlouvu,“ dodal.

Z Astany odejde i Armstrong, který si založil novou stáj RadioShack.

Autor:

Opalovací krém pro miminka: Jaký vybrat?
Opalovací krém pro miminka: Jaký vybrat?

Pokožka novorozenců a kojenců je tenká, zranitelná a má méně melaninu, což je pigment, který chrání pokožku před slunečním zářením. Kůže miminka je...