Pondělí 6. května 2024, svátek má Radoslav

Vítkovice padly poprvé doma

OSTRAVA Domácí tvrz hokejistů Vítkovic poprvé v sezoně symbolicky dobyl mistr z Karlových Varů, který v dohrávce 12. kola extraligy v Ostravě zvítězil 4:3.

Energie potvrdila vzestup formy a bodovala popáté v řadě. Vítězný gól zaznamenal v závěru druhé třetiny Kumstát. Nejnovější vítkovická posila Marek Malík ještě nenastoupil, domácí se navzdory porážce udrželi v čele nejvyšší soutěže.

Mistr se Ostravě představil jako kompaktní soubor. K ostražité defenzivě přidal i útočnou nadstavbu. Štěpánek sice ve 12. minutě zabránil dorážce Hluchého, ale hosty vzápětí poslal do vedení Košťál, který se bez přípravy opřel do Pechova vyhraného buly.

„Do první třetiny jsme nastoupili vlažně a méně bruslili. Možná je to k zamyšlení, soupeř byl ale velice silný a zasloužil si vyhrát,“ líčil domácí kouč Alois Hadamczik.

Podruhé udeřili hosté v oslabení: Trnka po obtížné přihrávce od Ujčíka ztratil puk na modré čáře a rychlý výpad zakončil Kristek ukázkovým švihem pod břevno.

Karlovy Vary dokonce vedly 3:0, když v přesilovce napálil Čutta do sítě Pletkův pas od zadního mantinelu. V závěru druhého dějství chytily Vítkovice tempo a v rychlém sledu dostaly soupeře pod tlak dvěma využitými přesilovkami. Cestu do sítě si našel Sičákův projektil od modré čáry a za tři minuty přehodil ležícího Sáblíka Štefanka. Napětí však čtvrtým gólem znovu brzy zmírnil Kumstát, který byl nejpohotovější ve skrumáži před Štěpánkem.

„V závěru jsme se snažili hrát dobře ve středním pásmu, což se nám dařilo,“ chválil karlovarský asistent Mikuláš Antonik.

10 nejčastějších podvodů na internetu: Dokážete ochránit sebe i svou rodinu?

V digitální éře, kde technologie proniká do všech aspektů našich životů, se také zvyšuje riziko podvodů. Od falešných e-mailů a inzerátů až po...