Sobota 11. května 2024, svátek má Svatava

Vítkovicím stačily čtyři minuty

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy: série mezi Ostravany a Spartou je vyrovnaná 2:2

PRAHA - V téhle sérii platí jedno pravidlo - kdo dá první gól, vyhraje. Čtvrtfinále mezi Vítkovicemi a Spartou se přesouvá do Ostravy za vyrovnaného stavu 2:2. V sobotu totiž první trefy docílil sparťanský kapitán David Výborný, včera otevřel střelecké skóre autor vítkovického hattricku z prvního utkání Radim Hruška a nakonec se radoval po výhře 4:1.

Sparťané mohli slavit jen v sobotu. Více než deset a půl tisíce diváků sledovalo největší fanouškovský transparent v dějinách extraligy a především výhru Pražanů 5:2.

O té rozhodlo osm minut druhé třetiny, během kterých prostřelili třikrát reprezentačního gólmana Jakuba Štěpánka a dostali se do vedení 4:1.

Ručinského napodobil Barinka Ve sparťanské sestavě nejvíce zářil veterán Martin Ručinský, který jeden gól dal sám a na dva nahrál.

„Jsem rád, že nemám problémy a jsem zdravý. Na play-off jsem se hrozně těšil, je to nejlepší část sezony,“ usmíval se devětatřicetiletý útočník. Důvodů k smíchu měl hned několik. Spartě vyšlo, na co sáhla, hosté Petra Přikryla v brance překonali jen dvakrát po náhodné teči.

„Pokud však chceme uspět i v neděli, musíme zopakovat výkon z předešlých dvou zápasů, hrát svoji hru a začít lépe. Dneska jsme byli ze začátku pod tlakem,“ varoval Ručinský před nedělním duelem.

Sparťané se ale jeho radami neřídili. Opět nebyli aktivnější, naopak se prosadil klíčový muž vítkovické sestavy. Hruška se ocitl krátce po vhazování po přihrávce Michala Barinky úplně sám před Přikrylem a na jeho střelu nad lapačku byl sparťanský gólman krátký. „Nechtěli jsme na nic čekat. Nejdůležitější bylo, že nám tam napadaly nějaké góly,“ líčil Barinka.

Holešovickým bylo ještě hůř na začátku druhé třetiny. Ostravané během čtyř minut překonali Přikryla hned třikrát a mohli se radovat z luxusního náskoku 4:0.

„Totálně jsme propadli. Zkoušeli jsme měnit sestavu, hrát na určité hráče, ale ani to nám nevycházelo,“ zlobil se sparťanský kouč Miloš Holaň. „Byli jsme pomalejší, nebyli tak hladoví, nechodili před branku, neměli takový počet střel. Nesplnili jsme atributy play off,“ dodal Holaň.

Ve dvou vítkovických trefách měl opět prsty Barinka. Na jeden nahrál, čtvrtým gólem málem protrhl síť sparťanské branky. „Juraj Štefanka mi to parádně předložil na modrou čáru, zavřel jsem oči a bylo to tam,“ mávl rukou hrdina hostů.

Zaskočení sparťané ještě dokázali snížit díky Langhammerově teči při přesilovce, ale to bylo z jejich strany všechno.

„Série však ještě bude dlouhá. Ale podle mě máme víc sil než oni,“ prohlásil Barinka.

Zda měl pravdu, bude jasnější už ve středu, kdy se v Ostravě hraje pátý zápas.

***

Čtvrtfinále PLAY OFF ČESKÉ POJIŠŤOVNY stav série 3:1 PARDUBICE-TŘINEC včerejší zápas 5:0 Branky a nahrávky: 8. Zohorna (P. Sýkora, Pivko), 9. Kolář I (Starý), 9. Špirko (Somík, Kolář II), 29. Cetkovský (Kočí, Mackenzie), 60. Píša (Koukal). Předchozí výsledky: 1:3, 5:3, 5:4p Další zápas: ve středu od 18.10 v Pardubicích stav série 2:2 VÍTKOVICE-SPARTA včerejší zápas 4:1 Branky a nahrávky: 11. R. Hruška (Barinka), 21. Klimek (Burger, Barinka), 22. Kvapil (Vrána, Sičák), 25. Barinka (Štefanka, Stehlík) - 32. Langhammer (Ručinský, Netík). Předchozí výsledky: 4:1, 0:2, 2:5 Další zápas: ve středu od 18.10 v Ostravě stav série 2:0 PLZEŇ-LIBEREC Předchozí výsledky: 4:0, 4:1 Další zápas: dnes od 18.10 v Liberci stav série 1:1 ZLÍN-SLAVIA Předchozí výsledky: 6:1, 0:2 Další zápas: dnes od 18.10 v Praze

Jak předejít syndromu náhlého úmrtí kojence?

Syndrom náhlého úmrtí kojence (SIDS – sudden infant death syndrome) je doslova noční můrou všech rodičů. V současné době lze tomuto zbytečnému...