Čtvrtek 22. února 2024, svátek má Petr
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Česko

Prasklá stehenní kost, šrouby, kapačky. Exprotokolář Hradu Kruliš se vážně zranil

Vladimír Kruliš v pražské Fakultní nemocnici v Motole po pádu na ledovce. (prosinec 2023) foto: Vladimír Kruliš

Bývalý šéf hradního protokolu Miloše Zemana a nynější šéf sekce kancelář České národní banky Vladimír Kruliš měl těžký úraz na ledovce. „Šel jsem prostě k autu, deset metrů. Ten poslední už jsem nedošel, během půl vteřiny jsem byl na zemi,“ napsal na Instagramu a přidal snímek z nemocnice, kde je na vozíku s berlemi v rukou. Zlomeninu nohy si přivodil i kvůli nevhodné obuvi.
  17:34

„Víte, že mám sešroubovanou páteř, že extrémním sportům neholduju a dávám si pozor i na lyže. Šel jsem prostě k autu, deset metrů. Ten poslední už jsem nedošel, během půl vteřiny jsem byl na zemi,“ popsal začátek úrazu.

Kruliš se po pádu snažil zvednout, ale neposlouchala noha. „Tak si řeknete, že to klouže a málo jste dávali pozor. Chcete se zvednout, ale levá noha neposlouchá. Víte, že to nebude jen tak. Přijde pár kolemjdoucích, ale tušíte, že zvednout se s pomocí ničemu nepomůže. Během tří minut chytnete zimnici,“ uvedl.

Operovali ho v pražské Fakultní nemocnici Motol. „Volá se rychlá, všichni vám pomáhají, dají pod vás aspoň deku. Jede záchranka, bolí to jako čert, zastabilizují vás a vaše plány se rázem na další dobu totálně změní. Prasklá stehenní kost hned pod krčkem, narkóza, operace, šrouby, tuna kapaček,“ vypočítal následky zranění.

„Život umí připravit překvapení. Tak na sebe dávejte pozor, jsou Vánoce, ať je nemusíte trávit mimo domov,“ uzavřel s poděkováním lékařům i kamarádům.

„Myslím, že to je zranění, jakých se stávají denně tisíce a pozornost patří spíš těm, kteří jejich následky zmírňují – lékařům. Třeba bude případně článek právě o nich, to by mi spíše udělalo radost,“ řekl v neděli redakci iDNES.cz.

Kruliš už dříve utrpěl vážnější zranění. Ve Fakultní nemocnici Brno se léčil po nehodě policejního auta, při které utrpěl zlomeninu dvou obratlů. Nehoda se stala v květnu roku 2017, kdy Kruliš dělal na jižní Moravě doprovod Miloši Zemanovi.

Vypůjčený hybridní vůz za čtyři miliony korun sjel do potoka v brněnských Chrlicích poté, co řidič kvůli mozkové příhodě nezvládl řízení.

Autor:

Milovníci šití, pozor! Vyhrajte balíček pro šicí nadšence od Funny Bunny
Milovníci šití, pozor! Vyhrajte balíček pro šicí nadšence od Funny Bunny

Tentokrát přinášíme soutěž pro všechny kreativní duše, které milují práci s látkami. Tři výherci získají šicí balíček od Funny Bunny, který dodá...