Úterý 21. května 2024, svátek má Monika
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Česko

Vlak najel do stromu, který spadl na trať. Vlaky mezi Čerčany a Benešovem stály

ilustrační snímek foto: Správa železnic

Provoz vlaků na železniční trati Praha - Benešov v úseku mezi Čerčany a Benešovem zastavily popadané stromy, při nehodě bylo poškozeno i trakční vedení. Zavedena byla náhradní autobusová doprava, před 12:30 se provoz podle webu Českých drah podařilo obnovit.
  6:23aktualizováno  14:26

„V Benešově vlak najel do stromu, který spadl na trakční vedení. Událost se obešla bez zranění, strom byl odstraněn, nicméně oprava trakčního vedení bude trvat několik hodin,“ uvedla ráno Správa železnic.

„Stromy popadané na trať, které poničily i trakční vedení, přerušily provoz vlaků mezi Benešovem a Čerčany. Zavádíme náhradní autobusovou dopravu,“ informovala pak na síti X také Pražská integrovaná doprava (PID).

Na výlukové trase jezdilo 9 náhradních autobusů. Původně přerušená linka XS99 je od 9 hodin znovu v provozu.

Mezi Prahou a Benešovem byly zrušeny vlaky regionální i dálkové dopravy, do Čerčan doporučoval dopravce použít vlaky osobní přepravy a dále z Čerčan do Benešova náhradní autobusovou dopravu.

„Ve 12:26 hodin provoz obnoven bez omezení,“ uvedly dráhy na webu.

Středočeští hasiči od pondělního večera do úterního rány vyjeli k 98 případům souvisejícm se silným větrem. Z toho 82 výjezdů bylo kvůli popadaným stromům. „Téměř vůbec se nejednalo o větrem poškozené střechy, což se při podobných událostech „ uvedla mluvči HZS Středočeského kraje Tereza Fliegerová. Středočeská záchranná služba v souvislosti se silným větrem nezaznamenala žádný výjezd.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autoři: ,

Rozdáváme tělové mléko Kind od Mádara ZDARMA
Rozdáváme tělové mléko Kind od Mádara ZDARMA

Kosmetiku Mádara určitě od nás už znáte – potkat jste je mohli veletrhu FOR KIDS v Praze nebo také v nedávném v uživatelském testování, kde jsme...