Pondělí 22. dubna 2024, svátek má Evženie
130 let

Lidovky.cz

Česko

Vlak u Plzně najel do betonové překážky. Zřejmě ji někdo nastražil, míní hasiči

Vlak narazil na trati mezi Plzni a Vejprnicemi do betonové překážky. foto: HZS

Na železniční trati mezi Vejprnicemi a Plzní narazil dnes ráno osobní vlak do betonové kvádru na trati. Nikomu se nic nestalo, informoval ČTK Michal Holeček z hasičského záchranného sboru. Podle něj zřejmě někdo překážku umístil na trať úmyslně. Případ vyšetřuje policie. Železniční provoz na trati vedoucí do Německa ve směru na Mnichov několik hodin stál.
  8:21aktualizováno  8:52

Nehoda se stala před pátou hodinou pod mostem silničního severozápadního obchvatu Plzně. Vyjely k ní jednotky hasičů Správy železnic a dvou plzeňských profesionálních stanic.

„Ve vlaku v té době cestovalo sedmdesát osob, které v naší spolupráci byly evakuovány do přistaveného náhradního vlaku. Ke zranění nedošlo, pouze k poškození vlaku od překážky. Vše je v šetření vyšetřovatelů Správy železnic,“ doplnil Holeček.

Zmínil také, že betonové prvky byly na kolejiště naskládány pravděpodobně úmyslně. Policejní mluvčí Michaela Raindlová řekla, že policisté byli na místě a událostí se zabývají.

„Policejní komisařka ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu obecného ohrožení. Policisté nadále prověřují veškeré okolnosti události,“ uvedla Raindlová.

Mezi Plzní a Vejprnicemi jezdila kyvadlově náhradní autobusová doprava. Podle webu Českých drah byl provoz obnoven kolem osmé hodiny.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autoři: ,

Rodiny bez životního pojištění přicházejí o peníze
Rodiny bez životního pojištění přicházejí o peníze

Řada maminek řeší u dětí odřená kolena, škrábance, neštovice nebo třeba záněty středního ucha. Z těchto příhod se děti většinou velmi rychle...