Úterý 5. března 2024, svátek má Kazimír
130 let

Lidovky.cz

Vlček: Nabídka Slavie se neodmítá

Česko

PRAHA První návštěvu na dokončeném stadionu v Edenu si schoval fotbalový útočník Stanislav Vlček až na středu.

Dvouletou smlouvu s pražskou Slavií podepsal korespondenčně už v polovině dubna, do jejího nového chrámu se dostal ale až po čtyřiceti dnech. Zároveň prohlásil, že návratem z Anderlechtu do Slavie si sportovně rozhodně nepohoršil.

Jakmile včera do Edenu dorazil, zajímal se o své místo v kabině. „Snad mě nešoupnou někam vedle. Na Bohemce před 15 lety jsem taky seděl sám ve vedlejší kabině,“ smál se Vlček. Hráčská místnost je totiž jedním z míst, která zatím z Edenu vůbec neviděl, a neví prý, kolik je v ní místa.

„Byl jsem se tu podívat, když tu hrál nároďák, to ale stadion ještě hotový nebyl. Až teď, ale je to nádherný chrám. Ukazuje, jakou cestu Slavia díky postupu do Ligy mistrů ušla,“ řekl třiatřicetiletý útočník.

Zajímalo ho i číslo, které mu klub přidělí. „Všechno jsem si prožil se sedmičkou, tak snad na mne zbude,“ řekla někdejší opora Slavie a tázavě se podívala na mluvčího Ondřeje Zlámala. Sedmičku totiž letos nosil Guinejec Amadou Cissé. „On se jí vzdá, to domluvíme,“ dodal s úsměvem Zlámal.

Návrat do Prahy pomáhá Vlčkovi vyléčit zklamání z finiše belgické ligy. S Anderlechtem sice vyhrál základní část soutěže, ve finálovém dvojzápase se Standardem Lutych ale nestačil. „Standard byl šťastnější, tak to sebral. Ale s fotbalem to nemělo moc společného, tohle pravidlo (o finálovém zápase při rovnosti bodů) nechápe nikdo,“ mračil se Vlček.

„Ve třetím kole jsme se dostali do vedení a celou ligu jsme tabulku vedli. To by znamenalo, že jdeme přímo do Ligy mistrů, jenže to je pryč,“ řekl Vlček, který je i proto rád, že z klubu po sezoně odešel. Nálada v Anderlechtu? Nic moc „Anderlecht do Ligy mistrů nemusí postoupit ani potřetí v řadě, bude se muset prokousávat ze druhého předkola. Tím může přijít o velké peníze, odhadují to na 15 milionů eur, takže nálada v klubu není moc dobrá,“ přiznal.

Ofinančních podmínkách ve Slavii Vlček přiznal, že nejsou zcela srovnatelné, ale...

„...rozhodně taky nemůžu brečet, že bych měl špatnou smlouvu. Když bude mít Slavia úspěchy, budou mít úspěchy i naše konta,“ usmál se. „Měli o mě sice zájem v Antverpách a Cercle Bruggy, ale nabídka bojovat se Slavií o Ligu mistrů se neodmítá.“

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor: