Sobota 13. dubna 2024, svátek má Aleš
130 let

Lidovky.cz

Volby by mohly být v červnu 2017, reaguje Babiš na snahu omezit podnikání ministrů

Česko

  11:31aktualizováno  6. března 18:02
PRAHA - Sněmovní volby by podle vicepremiéra a majitele Agrofertu Andreje Babiše mohly být kvůli sporům ve vládě už v červnu 2017 místo podzimu. Uvedl to v sobotním Právu v reakci na podporu omezení podnikání ministrů ze strany koaličních partnerů ANO. V koalici ani s prezidentem o tom ale ještě nemluvil.

Ministr financí Andrej Babiš. foto:  Dan Materna, MAFRA

„Pokud máme takto fungovat, pokud se útoky budou před krajskými volbami stupňovat, tak koalice nemá smysl, protože už toho moc neudělá. Možná by bylo dobré udělat volby v červnu 2017, jak původně měly být,” řekl Babiš.

Ten také poznamenal, že důvodem by nebyly pouze spory v koalici, ale také sestavování rozpočtu pro rok 2018. Toho by se mohla již ujmout nová vláda a nemusela se tak řídit rozpočtem minulého kabinetu. Nová vláda by tak podle Babiše měla šanci ovlivnit dění hned.

Podle průzkumu by nyní hnutí ANO vyhrálo sněmovní volby s 27 procenty hlasů, druhá ČSSD by měla 17 procent. Vyplývá to z únorového průzkumu agentury TNS Aisa, který v neděli zveřejnila Česká televize. Oběma stranám ubyly oproti lednu tři procentní body hlasů. Agentura také uvedla, že oproti lednu klesla důvěra ve vládu, a to hlavně u voličů ČSSD.

Autor:

Jak dopadl redakční test dětské kosmetiky ATTITUDE?
Jak dopadl redakční test dětské kosmetiky ATTITUDE?

Vybrali jsme tři miminka z naší redakce, aby vyzkoušela některé produkty z řady Baby Leaves oblíbené značky ATTITUDE. Byla s testováním spokojená?...