Sobota 4. prosince 2021, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vondrův problém: nemanželské dítě

Česko

  12:38aktualizováno  13:55
PRAHA - V předvečer kongresu se uvnitř ODS vytahují kompromitující informace. Na veřejnost totiž unikla zpráva o tom, že místopředseda strany a ministr obrany Alexandr Vondra téměř dvacet let tajil nemanželské dítě. Vondra patří ke spojencům Petra Nečase, který se snaží upevnit svoji pozici uvnitř strany.

Alexandr Vondra při zasedání vlády foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

Nemanželské dítě ministra obrany s nynější senátorkou za Mělnicko a Prahu-východ Veronikou Vrecionovou (ODS) bylo už z doby, kdy oba pracovali v kanceláři prezidenta Havla, považováno za veřejné tajemství.

Novinářům tuto informaci nabízeli Vondrovi straničtí odpůrci již před loňskými volbami do Senátu, ve kterých Vrecionová porazila sociálního demokrata Milana Němce. Den před kongresem ODS vyplulo skrývané otcovství opět na povrch.

Senátorka za Mělnicko a Prahu-východ Veronika Vrecionová

Senátorka Veronika Vrecionová

„Biologickým otcem mého syna Jáchyma, narozeného v roce 1992, je Alexandr Vondra," zveřejnila Vrecionová na svých internetových stránkách. „Jeho faktickým otcem je ale můj současný manžel, s nímž jsem se seznámila krátce po narození mého syna a který je i otcem mého druhého dítěte," dodala Vrecionová.

Vondra měl v roce 1992 již ročního syna se svojí manželkou Martinou. „Obě rodiny jsou s výše uvedeným faktem seznámeny. Já i můj manžel udržujeme s Alexandrem Vondrou korektní vztahy," uvedla senátorka. Na webu píše, že se rozhodla informaci zveřejnit poté, co jí bylo „dobrými přáteli“ naznačováno, že existuje „nějaký kompromitující materiál“.

Vondra: Je to soukromá záležitost

Ministr obrany se nyní k synovi veřejně přihlásil. „Je to soukromá záležitost, se kterou se člověk nechlubí, ale ani ji nijak netají. Léta je to veřejným tajemstvím, které už je vyřešené. Někteří novináři vědí, že ta informace byla z různých kruhů nabízena už loni před senátními volbami, pak při kauze Promopro a teď se objevila zase,“ řekl Vondra serveru Lidovky.cz

Na kongresu občanských demokratů by se sice měly řešit jen programové a organizační záležitosti, atmosféra ve straně však navzdory tomu značně zhoustla. Měl na tom zásluhu zejména šéf strany Nečas, který v posledních týdnech učinil několik výrazných kroků k posílení své pozice.

Delegáti se totiž v pražských Letňanech budou rozhodovat o tom, zda Nečasovi a jeho místopředsedům prodlouží mandát v čele strany do konce příštího roku. Vondra patří mezi Nečasovy spojence a blízké spolupracovníky. Do funkce místopředsedy strany byl zvolen loni v červnu.

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Advantage Consulting, s.r.o.
OPERÁTOR VÝROBY PLAT AŽ 27.000 KČ

Advantage Consulting, s.r.o.
Ústecký kraj
nabízený plat: 20 000 - 25 000 Kč

Mohlo by vás zajímat