Neděle 28. dubna 2024, svátek má Vlastislav
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Vyhnání Němců vám závidím

Předseda Slovenské národní strany (SNS) Ján Slota je druhým nejdůvěryhodnějším politikem země. SNS je třetí nejsilnější stranou a součástí nové koalice v čele se Směrem Roberta Fica.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

František

15. 1. 2009 2:42
Závidíš nám také jejich náhradu - Cikány ?

Čeští Němci založili v Čechách všechna města a zavedli městský život a k tomu celá průmyslová odvětví - sklo, textil, lázeňství hodně strojírenství atd. S nimi jsme byli součástí Západu, nyní jsme Východ - Českocikánsko s primátem počtu krádeží v EU na jednoho obyvatele a perspektivou cikánské majority. Hezký, snědý den přeji, F. Jo a Kafku v originále si už také nikdo nepřečte, byli jsme polykukturní, němčina nebyla, hlavně ve městech problém, dnes čecháček jenom tupě zírá - viz třeba Špidla - ostuda.

0 0
možnosti

Tomáš

15. 1. 2009 9:15
Re: Závidíš nám také jejich náhradu - Cikány ?

Milý Františku zalez na net " Proč nezrušíme Benešovy dekrety, kde spolu se svými kamarády hrubě urážíte český národ - hrfajete si na potomky  sudeťáků- ale na ostatních netech nám dej pokoj. Jste pro nás naprosto směšní a zbyteční. Ty vaše řeči vám na vašem netu kupodivu redakce LN toleruje, i když jde o trestné činy, asi proto že LN vlastní Němci ne?

0 0
možnosti

barbora

19. 7. 2007 17:36
Vyhnání Němců vám závidím

Ne že bychom na to byli extra pyšní,mohlo se to řešit trochu lidštěji , ale vcelku můžeme být vděčni tehdejšímu prezidentu Benešovi i když mu dnes mnozí nemohou přijít na jméno .Ty jeho .dekrety byla jen odplata za válečné utrpení za Lidice a Ležáky, za statisíce zničených životů.To Němci  nikdy nepochopí co se tu dělo. Většina pamětníků  už vymřela,ale i my, kteří jsme tehdy byli děti máme z té doby hrozné zážitky. a vzpomínky.

0 0
možnosti

didlinka

20. 11. 2006 11:13
dědičnost

co je to dědičnost:?

0 0
možnosti

Kája

19. 7. 2007 17:44
Re: dědičnost

Dˇˇidlinko nebudˇˇ labuˇˇt

0 0
možnosti

vladko001

30. 9. 2006 17:54
PRO ZÁJEMCE-NA ADRESE NÍŽE NAJDETE POKRAČOVÁNÍ O JEHO NÁZORU NA VEGETARIÁNSTVÍ..

http://www.phil.muni.cz/fil/blok/katedrovy_kost_2004/pavlincova.html" target="_blank" rel="nofollow">http://www.phil.muni.cz/fil/blok/katedrovy_kost_2004/pavlincova.html

0 0
možnosti

vladko001

30. 9. 2006 17:49
TO JE JEDEN Z HLAVNÍCH PROBLÉMŮ SLOVÁKŮ--GUMOVÁNÍ MOZKŮ TVRDÝM ALKOHOLEM..KDYBY ASPON PILI JEN PIVO-VITAMÍNY SKUPINY B..NA NERVY:

4. Nepití je proti přirozenosti lidské. Člověk prý musí mít radost ze života: A Masarykova odpověď? Lidé pitím slábnou na těle i na duchu, ničí sebe i svou rodinu – to že jsou radosti životní? Jakápak je to radost ze života, když jednotlivec, rodina, národ degenerují?

5. Další mýtus – pití prý podněcuje tvořivost a fantazii: Podle Masaryka ale zkušenosti vynikajících lidí dosvědčují, že je nikdy nic pořádného nenapadlo, když se napili. Slavný německý fyzik Hermann Ludwig Ferdinand von Helmholtz to o sobě výslovně konstatuje, a platí to jak pro vědce a filosofy, tak pro básníky a umělce. Tvůrčí činnost se pitím podlamuje.

6. Také se říká – a to je poslední mýtus, že lidé chodí do hospody, protože potřebují společnost, přátelství a kamarády: Ano, na to Masaryk. Bez přátelství nikdo nemůže žít, ale alkoholové přátelství je špatné přátelství. A upřesňuje, že přátelství je poměr duše k duši bez závoje a stěny alkoholických mlh.

Masaryk spoléhal na to, že inteligenti pochopí nezbytnost abstinence a půjdou ostatním příkladem. Kdyby lékař, učitel nebo vychovatel pití trpěl nebo k němu radil, dopouštěl by se zločinu. Každý přece vidí, jak alkoholismus brání člověku konat jeho povinnosti. Kupříkladu lékař… jak je to hrozné, když ho musíte přivézt z hospody k nemocnému, jak nepozorně vyšetřuje. A stejně soudce a profesor a učitel. Takový učitel může studentům vykládat, co chce, duchovní může dětem evangelium třeba rozkrájet, a když ho pak vidí pijícího a snad opilého?

Zkrátka: Alkoholismus prýští z touhy po pozitivní slasti, ale též z nespokojenosti se sebou samým a svým okolím. Otupuje duševní činnost člověka, jeho rozum, cit i vůli. Zmenšuje chápavost, zeslabuje pozornost. (…) Oběti alkoholismu přesahují daleko oběti války; ale oběti alkoholismu pouze neumírají, nýbrž plouží se bídně svým chorobným životem a vštěpují svůj úpadek příštím pokolením.                                                                                                              Masaryk o jídle:

0 0
možnosti

vladko001

30. 9. 2006 17:45
TO JE JEDEN Z HLAVNÍCH PROBLÉMŮ SLOVÁKŮ--GUMOVÁNÍ MOZKŮ TVRDÝM ALKOHOLEM..KDYBY ASPON PILI JEN PIVO-VITAMÍNY SKUPINY B..NA NERVY

V dobách prezidentování ho doktoři nutili, aby pil před jídlem skleničku vína; nechutnalo mu a zjistil, že to jde bez vína také a ještě lépe. Zprvu chtěl i své hosty nutit, aby jedli bez vína nebo piva, ale neměl úspěch. Tak je nechal, ať každý dělá, jak se mu líbí. Považoval to za soukromou záležitost každého z nich, ale sám se držel svého předsevzetí a jen občas podotkl, že nemírné pití je hloupé.

Když viděl, jak lidé prahnou po alkoholu, jak uctívají jeho kult, zdálo se mu, že ve společnosti nepřevažuje křesťanství, ale úplně jiné náboženství s třemi bohy: jeden bůh je víno, voda sluneční, druhý pivo, voda vařená, a konečně spiritus, duch, voda ohnivá. Duch je hlavní bůh a všichni ti bohové nejsou neviditelní, dají se koupit a mohou se přijímat.    

V osvětových přednáškách Masaryk vyvracel některé mýty o pití. Např.: 1. není pravda, že alkohol je potravou. Připouštěl, že snad trochu pivo, ale opravdu jen trochu. Ovšem relativně za stejné peníze, které se vydají za pivo, se nakoupí mnohem více lepší potravy.

2. Alkohol není také lékem: Statistiky dokazují, že nemocnice bez alkoholu mají lepší výsledky léčby než ty, které nemocným alkohol dávají. Alkohol sám vyvolává mnohé nemoci – scvrknou se ledviny a scvrkají se játra. Ve Švédsku si dokonce všimli, že lidé nepijící jsou vyšší – alkoholik se scvrká, poněvadž celé tělo degeneruje. Alkohol způsobuje i duševní choroby a piják je náchylnější k sebevraždě. Alkohol je jed a pití je smrt po částech.

3. Vyvracel i pověru, že alkohol hřeje a že zvláště v zimě je zapotřebí se oteplit: Uváděl případ norského polárního badatele Fritjofa Nansena, který vyzkoušel na sobě i na svém mužstvu, že expedice k točnám je nejúspěšnější na základě protialkoholistickém. Aby se polárníci zahřáli, nepili alkohol (přestože v těch místech je hodně zima), nýbrž různé ovocné šťávy – a výprava měla ohromný úspěch. Naopak, je dokázáno, že v horkých krajinách vojáci, kteří pijí lihoviny, slábnou a padají.

0 0
možnosti

vladko001

30. 9. 2006 17:40
TO JE JEDEN Z HLAVNÍCH PROBLÉMŮ SLOVÁKŮ--GUMOVÁNÍ MOZKŮ TVRDÝM ALKOHOLEM..KDYBY ASPON PILI JEN PIVO-VITAMÍNY SKUPINY B..NA NERVY..:

V roce 1901 se Masaryk v přednášce Sociologický význam alkoholismu na vídeňském VIII. mezinárodním kongresu proti alkoholismu vyznal z toho, že dlouho tápal a nemohl se rozhodnout, zda je správná střídmost či abstinence, ale že už skoro celý rok nepije, neboť našel důkazy, že abstinence zaručuje vyšší kvalitu života, radostnější a čistší postoj k věcem i lidem.

Tímto rokem zahájil Masaryk přednáškové turné, v němž upozorňoval na škodlivost alkoholismu a výhody abstinence. V červenci 1905 obohatil výroční schůzi německé velkolóže II. řádu dobrých templářů v Gdaňsku příspěvkem Etika a alkoholismus, velkou kampaň vedl od září 1905 na Vsetínsku; jeho slova tu zřejmě padala jak naklíčené zrno do úrodné půdy, neboť občané tohoto kraje ho nedlouho poté zvolili za poslance. O abstinenci mluvil častěji zejména mládeži, neboť věděl, že staré už nepředělá.

Na podzim 1912 líčil vysokoškolákům veškerá úskalí studentského života a důtklivě je varoval především před hospodou. ???Když se člověk v hostinci stravuje, není na tom nic závadného. Ale hospoda stravuje rovněž ducha a tělo mladého člověka. To vysedávání v hospodě, to pivaření – to ničí… Proto se rozumný student stane abstinentem. Nebude pít, vůbec nebude pít! To je dnes jediné pravidlo. (…) Není radosti tam, kde člověk ničí zdraví a sílu. (…) Alkohol znamená také nižší úroveň mravní a společenskou.“

Na pivo si Masaryk nikdy nezvykl, pivo mu nechutnalo. Dokládá to i drobná, rovněž na fotografii zachycená událost, která se odehrála v Brně. V roce 1929 navštívil prezident Masaryk pivovarsko-sladařskou výstavu. Když se pořadatelé chlubili oceněným vzorkem, z nabízeného korbele se nenapil, pouze olíznul prst namočený v pěně a řekl: ???Brr, to je hořké.“ (kliknutím na foto získáte větší obrázek)

V dobách prezidentování ho doktoři nutili, aby pil před jídlem skleničku vína; nechutnalo mu a zjistil, že to jde bez vína také a ještě lépe. Zprvu chtěl i své hosty nutit, aby ....

0 0
možnosti

vladko001

30. 9. 2006 17:37
TO JE JEDEN Z HLAVNÍCH PROBLÉMŮ SLOVÁKŮ--GUMOVÁNÍ MOZKŮ TVRDÝM ALKOHOLEM..KDYBY ASPON PILI JEN PIVO-VITAMÍNY SKUPINY B..NA NERVY..

Střízlivost a střídmost sub specie aeternitatis  Masaryk o alkoholu

Kdo by neznal proslulá vinařská místa moravského Slovácka – Hodnonín, kde se Tomáš Garrigue Masaryk narodil, a Mutěnice, Čejkovice, Čejč, kde vyrůstal. V Masarykově rodném kraji bylo pití vína něco přirozeného, a tak víno pil už jako malý chlapec. Později na sebe prozradil, že nikdy nepil kořalku, a pivo se naučil pít až v Brně, kde studoval na gymnáziu. Přestože na Valašsku a Slovensku viděl, jak zhoubné může být pití alkoholu, nepoznal hned, jaký má hluboký sociální dopad.

Záhy však, v habilitačním sociologickém spise Sebevražda (1881), se rozepsal o škodlivosti pití. V požívání alkoholu viděl příčinu degenerace a dekadence, narušeného mravního i tělesného zdraví, životní omrzelosti, a věřil v dědičnost těchto sklonů. Argumentoval větší nemocností a úmrtností pijáků, duševní i tělesnou méněcenností dětí zplozených v opilosti a dětí pijáků vůbec. Masaryk, pověstný svým aforistickým vyjadřováním, vystihl i vztah mezi alkoholem a pohlavní promiskuitou pádnou větou: Kde Bakchus topí, za kamny sedí Venuše. A nejen to – rozpoznal i souvislost alkoholismu a sebevražednosti.

O patnáct let později se k tomuto problému vrátil v článcích Moderní člověk a náboženství (Naše doba, 1896). V nich rozborem Garborgových Umdlených duší dospívá k závěru, že delirium sebevražednosti je po opici: Ani Bakchus ani Venuše nepomáhají, nezbývá tedy než revolver nebo morfium – anebo kostel a kněz.

K zásadní změně v Masarykově vztahu k alkoholu došlo na přelomu století, před jeho padesátým rokem. Poznal, že alkohol je spíš k zlému, a přestal jej zcela pít. Jednou se s tím dokonce písemně svěřil svému velkému kamarádovi, malíři Hanuši Schwaigerovi. Ten prý mu odpověděl na korespondenčním lístku: ???Máš recht, Tomášu, že´s přestal pít. Já už taky nepiju, protože nemožu.“

0 0
možnosti

vladko001

30. 9. 2006 17:31
potřebovala bych vědět,proč má SNS nebo sám Slota tolik voličů?????????????????moc prosím je to nutné

PROTOŽE JE TO POPULISTA,KTERÝ MÁ "NUCH" NA TO,CO SI TA "VZDĚLANĚJŠÍ A MOUDŘEJŠÍ ČÁST LIDU" PŘEJE SLYŠET....TO JE STYL POPULIZMU,KTERÝ SE MANIPULÁTORŮM JEHO TYPU OSVĚDČIL V DĚJINÁCH UŽ TOLIKRÁT,ŽE JE VLASTNĚ ZÁZRAK,ŽE JEJ NEPOUŽÍVAJÍ VŠICHNI POLITICI,DEROUCÍ SE K MOCI..

PROSTĚ JE TO ZKRATKOVITÝ A ZKRATOVITÝ STYL "PSEUDOMYŠLENÍ",KTERÝ MÁ NA ZDLOUHAVĚ PROBÍHAJÍCÍ JEVY VE SPOLEČNOSTI ZÁZRAČNOU "MEDICÍNU"...SKALPEL A VYŘEZAT..

REŽ A RŮBAJ DO KRVE,VŠAK NEBUDE TO POPRVÉ..

A PROTO MJ. LIDEM TYPU SLOTY A MEČIARA NEVONÍ MASARYK,KTERÝ BYL SICE TAKY POLOVIČNÍ SLOVÁK,ALE NATOLIK MOUDRÝ,ŽE VĚDĚL,ŽE NA VÝCHOVU PRVNÍ POŘÁDNÉ GENERACE DEMOKRATŮ BUDE POTŘEBOVAT ALESPON 502 LET KLIDU,PAK UŽ SE TO BUDE ZLEPŠOVAT..

OVŠEM TENHLE STYL DALEKOSÁHLÉHO MYŠLENÍ A STRATEGICKÉHO PLÁNOVÁNÍ JE JIM CIZÍ,PROTOŽE JIM JE CIZÍ I ONO LATINSKÉ:                "Střízlivost a střídmost  :sub  specie  AETERNITATIS     "

0 0
možnosti

Referátka

9. 9. 2006 17:30
prosba o pomoc

Prosim prosim,delám referát a potřebovala bych vědět,proč má SNS nebo sám Slota tolik voličů?????????????????moc prosím je to nutné.;-(

0 0
možnosti