Čtvrtek 2. prosince 2021, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pospíšil bude lídrem kandidátky ODS v Plzeňském kraji

Česko

  17:32
PRAHA - Výkonná rada ODS schválila kandidátku pro krajské volby v Plzeňském kraji. Nepostavila se proti tomu, že ji povede odvolaný ministr Pospíšil.

JIří Pospíšil na sněmu plzeňské ODS foto: ČTK

Bývalý ministr spravedlnosti, kterého na konči června odvolal premiér Petr Nečas z funkce, se stal volební jedničkou na kandidátce ODS v Plzeňském kraji pro podzimní krajské volby na začátku července. Změnu na kandidátce tehdy jednoznačně schválil regionální sněm strany. Nyní ji odsouhlasila i Výkonná rada ODS.

Pospíšil nahradil Krejsovou

Pospíšil, jenž je dlouholetým šéfem ODS v kraji, na prvním místě nahradil dosavadní jedničku, bývalou náměstkyni plzeňského primátora Marcelu Krejsovou. Ze 76 hlasů jich při tajné volbě získal 73, řekl Pospíšil novinářům.

Změnu kandidátky, po níž začali okamžitě po Pospíšilově odvolání z vlády volat mnozí místní členové strany, může provést regionální sněm. Kandidátku pak musí schválit i Výkonná rada ODS.

ČTĚTE VÍCE

Krejsová uvedla, že Pospíšilovi svoje místo na kandidátce uvolní ráda. "Je to naprosto v pořádku, je to posílení týmu, nemám s tím problém, jsem ráda, že naše řady posílil, zvýšil naše šance na podzim," řekla.

Po zvolení Pospíšila do čela kandidátky sněm rozhodl také o tom, že ostatní jména na dosavadní listině se o jednu pozici posunou. Kandidát, který byl na posledním, 45. místě listiny, se stal prvním náhradníkem, řekl regionální manažer Michal Šašek.

 

Autoři: ,

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Nevíte, jaký dárek koupit blízkým k Vánocům? Mrkněte se na tipy z redakce
Nevíte, jaký dárek koupit blízkým k Vánocům? Mrkněte se na tipy z redakce

Zná to asi každý, Vánoce se kvapem blíží a vy možná nevíte, jaký dárek pro své milované pořídit. Inspirujte se tipy z redakce a využijte slev při...