Středa 29. května 2024, svátek má Maxmilián, Maxim
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Pospíšil bude lídrem kandidátky ODS v Plzeňském kraji

Česko

  17:32
PRAHA - Výkonná rada ODS schválila kandidátku pro krajské volby v Plzeňském kraji. Nepostavila se proti tomu, že ji povede odvolaný ministr Pospíšil.

JIří Pospíšil na sněmu plzeňské ODS foto: ČTK

Bývalý ministr spravedlnosti, kterého na konči června odvolal premiér Petr Nečas z funkce, se stal volební jedničkou na kandidátce ODS v Plzeňském kraji pro podzimní krajské volby na začátku července. Změnu na kandidátce tehdy jednoznačně schválil regionální sněm strany. Nyní ji odsouhlasila i Výkonná rada ODS.

Pospíšil nahradil Krejsovou

Pospíšil, jenž je dlouholetým šéfem ODS v kraji, na prvním místě nahradil dosavadní jedničku, bývalou náměstkyni plzeňského primátora Marcelu Krejsovou. Ze 76 hlasů jich při tajné volbě získal 73, řekl Pospíšil novinářům.

Změnu kandidátky, po níž začali okamžitě po Pospíšilově odvolání z vlády volat mnozí místní členové strany, může provést regionální sněm. Kandidátku pak musí schválit i Výkonná rada ODS.

ČTĚTE VÍCE

Krejsová uvedla, že Pospíšilovi svoje místo na kandidátce uvolní ráda. "Je to naprosto v pořádku, je to posílení týmu, nemám s tím problém, jsem ráda, že naše řady posílil, zvýšil naše šance na podzim," řekla.

Po zvolení Pospíšila do čela kandidátky sněm rozhodl také o tom, že ostatní jména na dosavadní listině se o jednu pozici posunou. Kandidát, který byl na posledním, 45. místě listiny, se stal prvním náhradníkem, řekl regionální manažer Michal Šašek.

 

Autoři: ,