Neděle 21. dubna 2024, svátek má Alexandra
130 let

Lidovky.cz

Vyloučení Kincla? Fraška, tvrdil kouč Urban

Česko

PRAHA Vyloučení ošetřovaného hráče česká liga snad ještě nezažila. Tedy až do včerejška. Marek Kincl odnesl souboj s jedním z fotbalistů Slavie tržnou ránou na hlavě. Zatímco se mu začali věnovat lékaři, za autovou čárou létaly vzduchem vulgární výrazy.

Situace z 55. minuty skončila udělením červené karty útočníkovi Bohemians Praha.

Jaké bylo pozadí celého incidentu? „Něco jsem si vyslechl od lavičky hostů i jejich fanoušků. Že jsem simulant a další peprnější výrazy. Reagoval jsem podobně, ale rozhodčího jsem určitě neurazil,“ divil se Kincl.

Jiný názor měl čtvrtý rozhodčí Jaroslav Bílek, který se domníval, že nadávky jsou určené jemu. A prohřešek nahlásil hlavnímu sudímu Liboru Kovaříkovi. Ten neváhal a Kincla poslal do sprch. „Rozhodčí tam nikde poblíž nebyl,“ nechápal zkušený útočník, proč se situace tolik vyhrotila.

Také kouč Bohemians Luboš Urban se ozval hned na hřišti a sudí Kovařík ho za to poslal sednout na tribunu. „Neslyšel jsem, že by Marek někoho urazil. Je to pro mě fraška. Kde to jsme, když to někdo může takhle zrežírovat,“ kroutil hlavou.

Stejně jako Kincla čeká i Urbana zřejmě postih od disciplinární komise. „Prostě jsem vytekl. To nejde jinak, když žiju s mužstvem. Za to si ponesu zodpovědnost.“

Emoce cloumaly Urbanem i po konci utkání. Na tiskové konferenci ho hodně popudil Karel Jarolím. Kouč Slavie hovořil o jeho týmu jako o Střížkovu. „Dokud to někdo nerozhodne jinak, jsme Bohemians Praha. Přijde mi to až urážlivé. Taky Slavii netitulujeme jako Vršovice,“ rozohnil se Urban a ani nepustil Jarolíma ke slovu.

Autor: