Novinka, která ušetří lidem u lékaře peníze. Výpisy ze zdravotní dokumentace budou brzy zdarma, až na jednu výjimku

Premium

ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

Lidé už nebudou lékařům platit za výpis ze zdravotní dokumentace. Ani za její kopii. Zpoplatnění služby bude možné jen při opakované žádosti pacienta. Počítá s tím novela zákona o zdravotních službách.

Celý článek je jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Předplatit

Zničila jste mi chrup, budu vás žalovat, oznámil pacient své zubní lékařce. Současně ji požádal o výpis ze zdravotní dokumentace, kterou by svůj nárok na odškodnění podepřel. Zubařka mu ji ale vystavit nechtěla. Alespoň ne zadarmo. Za kopii zdravotní karty si řekla o tučný poplatek. „Neoprávněně,“ shledal koncem loňska Evropský soudní dvůr. Pacient má podle něj na informace o svém vlastním zdravotním stavu právo. Zdarma.

Nyní se jeho rozhodnutí propíše i do české legislativy.

Vyzkoušejte siPremium za polovinu

S reklamou Bez reklam

Měsíční

49
99 Kč
Předplatit
Ušetříte 50 Kč

Roční

690
989 Kč
Předplatit
Ušetříte 30 %
 
• Pro všechny 1 000 Kč na dovolenou
• Hrajete o 10 000 Kč na dovolenou

Dvouleté

1 889
Předplatit
Nejvýhodnější
Ušetříte 20 %
• Pro všechny 1 000 Kč na dovolenou
• Hrajete o 10 000 Kč na dovolenou

Měsíční

199

Roční

1 990
Předplatit
Ušetříte 398 Kč oproti
měsíčnímu předplatnému
• Pro všechny 1 000 Kč na dovolenou
• Hrajete o 10 000 Kč na dovolenou

Dvouleté

3 690
Předplatit
Ušetříte 1 086 Kč oproti
měsíčnímu předplatnému
• Pro všechny 1 000 Kč na dovolenou
• Hrajete o 10 000 Kč na dovolenou

Připojte se ještě dnes a získejte:

  • Neomezený přístup k obsahu iDNES.cz, Lidovky.cz a Expres.cz
  • Více než 50 000 prémiových článků od renomovaných autorů
  • Přístup k našim novinám a časopisům online a zdarma ve čtečce
Více o iDNES Premium
Máte už předplatné? Přihlásit se
Vstoupit do diskuse (4 příspěvky)
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.