Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch
130 let

Lidovky.cz

Výškaři znovu ovládnou Zličín

Česko

PRAHA Jako krok směrem k divákovi je už podruhé koncipován exhibiční výškařský mítink s hudební kulisou Novinářská laťka, který se uskuteční ve čtvrtek 14. února v obchodním centru Metropole Zličín.

„Vidím v tom budoucnost atletiky, která není tak populární jako fotbal a hokej,“ řekl Tomáš Janků, který je jednou z hvězd mítinku. Vedle něj se v pražském hypermarketu představí také bronzový olympijský medailista Jaroslav Bába a Rus Ivan Uchov, který již letos skočil 234 centimetrů. Přijede také Ukrajinec Andrej Sokolovskij s osobním rekordem 238 cm, Američan Jamie Nieto či Brit Germaine Mason (oba 234).

Podle Janků může padnout rekord mítinku, který před rokem výškař pražské Dukly vytvořil výkonem 233 centimetrů. „Je tam dobrý povrch, skvělá atmosféra a já bych už měl mít dobrou formu před halovým mistrovstvím světa,“ poukázal Janků na šampionát ve Valencii.

Autor:

Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?
Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?

Díky své všestrannosti se rýže LAGRIS už dlouho stávají nedílnou součástí mnoha pokrmů z celého světa. Bez ohledu na to, zda se používají k...