Středa 8. prosince 2021, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Výškařská tour začala limity Strakové a Dubnové

Česko

HUSTOPEČE Rus Ivan Uchov se stal výkonem 236 cm novým rekordmanem mítinku v Hustopečích, kterým v sobotu začala Moravská výškařská tour. Do čela ženských tabulek závodu se zase probojovala skokem přes 199 Ukrajinka Vita Palamarová, laťku ve stejné výšce překonala i Ariane Friedrichová z Německa.

Domácí příznivce nadchla třetím místem Iva Straková, jež výkonem 195 splnila limit pro start na halovém MS ve Valencii, a dokonce i na OH v Pekingu. Nejlepší Čech Svatoslav Ton zdolal 227 a skončil čtvrtý.

„Jsem na úvod sezony maximálně spokojená. Až do 195 jsem všechny výšky zdolala na první pokus, v závěru se už projevila únava,“ poznamenala po závodě Straková. Přes 192 se dostalo v úvodu sezony pět závodnic a mezi nimi byla i čtvrtá Romana Dubnová, jež tím rovněž splnila normu pro Valencii. Na startu chyběl Tomáš Janků. „Mám natažený zadní stehenní sval, proto nebudu startovat ani v pondělí v Třinci,“ vysvětlil Janků, který se rozhodl nestartovat až po rozcvičení.

Výsledky - muži: 1. Uchov (Rus.) 236, 2. Thörnblad (Švéd.) 234, 3. Dmitrik (Rus.) 230, 4. TON 227, 5. Horák (SR) 227, 6. BÁBA 224.

Ženy: 1. Palamarová (Ukr.) 199, 2. Friedrichová (Něm.) 199, 3. STRAKOVÁ 195, 4. DUBNOVÁ 192, 5. Kljuginová (Rus.) 192, 6.-7. LALÁKOVÁ a Sťjopinová (Ukr.) obě 189.

Do Valencie pojede i Svoboda LUCEMBURK Překážkář Petr Svoboda je čtvrtým českým atletem pro HMS (vícebojař Šebrle a výškařky). Na sobotním mítinku v Lucemburku dosáhl v rozběhu na 60 metrů překážek času 7,63 sekundy a splnil o sedm setin limit. Svoboda si vytvořil o tři setiny osobní rekord a za českým maximem Aleše Höffera zaostal o sedm setin. V rekordním běhu neshodil oproti svým zvyklostem ani jednu překážku. Ve finále pak další setinky neubral (7,89). „Už se mi ho ani nechtělo běžet, ale trenér chtěl, abych si to zaběhl lehce na techniku a vítězství, tak jsem ho poslechl,“ dodal Svoboda.

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Zdarma vyzkoušejte koupelový balíček od tetesept
Zdarma vyzkoušejte koupelový balíček od tetesept

Pochmurné počasí úplně vybízí k tomu se na chvilku zastavit, dát si uklidňující hřejivou koupel a relaxovat. Navíc si podobně zábavnou koupel mohou...

Mohlo by vás zajímat