Sobota 25. května 2024, svátek má Viola
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Vysočinu ochromil sníh, kamiony stály

Česko

  15:19
Vysočinu zasáhla první sněhová nadílka. Od rána tu sněží, kamiony komplikují dopravu. S problémy se řidiči potýkají zejména na silnicích z Jihlavy do Havlíčkova Brodu a do Žďáru nad Sázavou. Kolony se tvořily i na dálnici D1 ve směru na Brno. Sypače jsou v terénu.

Sníh komplikuje dopravu na Vysočině - ilustrační foto. foto: ČTK

Sněžení ochromilo především Havlíčkobrodsko, kde doprava dočasně stála na asi 15 místech, řekl operační důstojník policie. Kolony se před 14:00 tvořily i na D1 na 95. kilometru ve směru na Brno.

Na silnici z Havlíčkova Brodu do Jihlavy zablokovaly čtyři naložené kamiony dopravu v kopci ve 13:15. Už v 10:30 skončila mimo silnici plná cisterna mléka na silnici u Leštiny na Ledečsku. Doprava kvůli sněhové břečce stála také u Zhoře na Jihlavsku. Kolona se rozjela poté, co sypače vozovku posypaly a sníh roztál, popsal policista.

Většina vozovek včetně povrchu dálnice D1 je mokrá, místy ale leží rozbředlá vrstva sněhu. Teplota se drží kolem bodu mrazu, upozornil dispečer zimní služby krajské správy a údržby silnic. Sypače jsou v terénu.

Od rána komplikovala jízdu řidičům Vysočinou snížená viditelnost. Ve vyšších polohách Žďárska do 14:00 napadlo čtyři až pět centimetrů sněhu.

Hustě sněžit začalo v 11:00. V meteorologické stanici ve Svratouchu teplota vzduchu klesla na 0,3 stupně Celsia. V Kostelní Myslové na Jihlavsku dopoledne napadly asi dva centimetry sněhu a odpoledne se sněžení změnilo v déšť. Ve 13:30 se krajem přehnala bouřka. Na Havlíčkobrodsku sněžilo od 08:00 do 13:30, o hodinu později už se mezi mraky objevilo slunce. Sněhové srážky se budou ale do večera ještě opakovat a v sobotu ráno podle předpovědi meteorologů klesnou teploty na Vysočině k minus sedmi stupňům Celsia.

Autor:

Rozdáváme tělové mléko Kind od Mádara ZDARMA
Rozdáváme tělové mléko Kind od Mádara ZDARMA

Kosmetiku Mádara určitě od nás už znáte – potkat jste je mohli veletrhu FOR KIDS v Praze nebo také v nedávném v uživatelském testování, kde jsme...