Úterý 25. června 2024, svátek má Ivan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Vystajlované dětičky

Česko

Myslíte si, že dětské oblečení je levnější než to pro dospělé? Mýlíte se. Své dítko můžete obléknout „do Diora“ i „do Kenza“ - připravte si ale zlaté kreditky. Nemáte na to? Jsou i jiná řešení.

Kamarádka Marta má pro módní trendy cit. Vždycky ulítávala na kvalitních značkových modelech. Pokaždé, když jsem ji viděla, vypadala jako filmová hvězda.

Před nějakým časem přišla do jiného stavu. Několik měsíců jsem o tom vůbec nevěděla, protože se stále oblékala tak, aby byla šik. Jednoho dne jsem s ní seděla v kavárně. Ve chvíli, kdy snědla už druhý medovník a spokojeně se usmívala, mě to trklo. Marta se přiznala, a dokonce prozradila i pohlaví dítěte - bude to holčička.

Vítejte v zemi miminek Okamžitě jsme s kamarádkami svolaly válečnou poradu za účelem výběru toho nejúžasnějšího dárku pro miminko. Bylo nám jasné, že děťátko bude muset držet krok se svojí stylovou maminkou.

S výběrem jsme začaly na pražském Smíchově. Naše první zastávka byla v Au pays des mimis, což by se dalo přeložit jako V zemi miminek. Nebylo pochyb: ocitly jsme se v dětském ráji. Horečně jsme se přehrabovaly v luxusních hadřících, rozplývaly se nad sukýnkou s volánky, výskaly nadšením nad kašmírovými svetříky ve všech barvách duhy. Nezapochybovaly jsme ani na minutu, že tady nakoupíme celou výbavičku.

Prodavačka nervózně sledovala naše poletování po obchodě, ale neměla šanci nás zastavit. A pak se kamarádka Jana podívala na cenovku a v nelíčeném údivu zvolala: „Tyhle dupačky tu mají cenovku DVA TISÍCE korun! Nemá to být dvě stě?“ Cenovka byla správná.

Jana se neovládla a svému výlevu nasadila korunu: „A proč proboha stojí tohle minibodíčko víc než moje běžecké boty?“ Vypadalo to, že na nás prodavačka každou chvíli zavolá ochranku, a tak jsme se raději daly na ústup. Neúspěchem jsme se však nenechaly odradit. Jako včelky v úle jsme poletovaly po Pařížské ulici. U Swarovského jsme obdivovaly dětské šperky od tisíce výš. Nádherný hedvábný dětský obleček v Hermés stál víc než nejnovější kostým realitní makléřky Katky.

Nakonec jsme zakotvily u Diora. Měli tu dárkové sady pro miminka v roztomilých kufřících, a navíc skvělou prodavačku, která měla pochopení pro naše nadšení. Dokonce bez mrknutí oka zodpověděla otázku, proč proboha ty věci stojí tolik? Oblečky jsou prý vyrobeny z prvotřídních materiálů a logo je jejich přidanou hodnotou. Aha. Že by to ale ospravedlnilo tu nekřesťanskou cenu, to se říct nedá. Přesto jsme se v opojení krásou miniaturních výrobků už málem hrnuly k pokladně s růžovým setem v ceně okolo tří tisíc.

Kdyby se Elišce z ničeho nic nezačalo chtít na záchod, pravděpodobně bychom tam ještě nenarozené holčičce nakoupily výbavu za značnou část svých výplat.

U kávy jsme si pak sdělovaly dojmy. „Tři tisíce za set od Diora s čepičkou, bryndákem a láhví, to všechno v úžasném kufříčku, to mi nepřijde zas tolik,“ prohlásila Magda a pokračovala: „Když si cenu rozdělíme, bude to hezký dárek.“ -„A nepřipadá ti, že ten kufr vypadá úplně stejně jako ten, co jsme na základce nosily na výtvarku?“ kontrovala Eliška.

To nás uzemnilo. Trapné ticho přerušila Katka: „Já, když chci praktickou věc, která nebude stát majlant, chodím zásadně do H&M.“ Pokyvovaly jsme souhlasně hlavou. Sice jsme se musely ze svých snobských výšin snést o několik úrovní níž, ale co na tom. Další směr našich nákupů byl jasný. Nákupní orgie v „háemku“ V dětském oddělení H&M jsme se vyřádily. Těch možností! Bodíčka v úsporném balení na celý týden za 350 Kč. Sady bryndáků i ponožek, pyžamka a vše, na co si jen vzpomenete, v cenové relaci od 100 do 500 Kč. A materiály? Kašmír jako v ráji zemi miminek to sice nebyl, ale komu by mohla vadit bavlna nebo vlna?

Nakonec jsme nakoupily v ceně jediného diorovského kufříku toto: zimní komplet, sadu ponožek, bryndáků, bodíček, čepičku, šálu, rukavičky, mikinu, pyžamo, dupačky, šatičky, sadu dudlíků a nevím co všechno ještě. Nacpaly jsme to do dvou velkých starých kufrů na výtvarku, a ještě nám zbylo na kytku pro maminku.

Sice jsme nebyly tak stylové, jak jsme si původně předsevzaly, zato tuze praktické.

A o to myslím s příchodem dětí jde: vykašlat se na pózy. Vždyť dětem je nakonec úplně jedno, jestli upatlají bryndák od Diora, nebo z H&M (klidně si dosaďte jinou cenově přijatelnou značku).

***

Oblečky jsou prý vyrobeny z prvotřídních materiálů. Že by to ospravedlnilo jejich nekřesťanskou cenu?

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!