Sobota 22. června 2024, svátek má Pavla
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Výstaviště Flora čeká přestavba

Česko

OLOMOUC Z hlavního pavilonu olomouckého výstaviště Flora zůstane příští rok jen železobetonová kostra. Tamní radnice se rozhodla k dlouho plánované přestavbě a rozšíření budovy za přibližně 300 milionů korun.

„Část nákladů by měla uhradit dotace z evropských fondů,“ doufá náměstek primátora Martin Major (ODS). Pavilon A každoročně hostí mimo jiné hlavní expozici mezinárodní výstavy květin Flora, nyní v něm až do 21. prosince běží vánoční trhy.

Hlavní pavilon olomouckého výstaviště je v provozu od roku 1967. Součástí investice proto bude kromě výměny sítí a zázemí jeho dostavba. Nové prostory by měly sloužit jako zázemí pro obslužné provozy výstaviště, vystavovatele a provozovatele gastro služeb. „Poslední částí projektu je vybudování nového parkoviště u Zamenhofovy ulice,“ doplnil Major.

Radnice chce investici zahájit příští rok na přelomu srpna a září. Hotová by měla být do konce roku 2012. V příštím roce radnice předpokládá za práce zaplatit asi 95 milionů korun, dalších zhruba 200 milionů pak v roce 2012.

Olomoucké výstaviště je dalším moravským areálem, který čekají změny. Nejradikálnějšími prochází brněnské, které je největší v ČR a má mimo jiné nový pavilon P, který plochou srovnatelnou se dvěma fotbalovými hřišti nemá ve střední Evropě obdobu. Ostravské výstaviště Černá louka se stává základem nové městské kulturní zóny. Nové, menší výstaviště vznikne zřejmě v Kroměříži.

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!