Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch
130 let

Lidovky.cz

Česko

Přes Česko přechází studená fronta a déšť. Platí výstraha před ledovkou

ilustrační snímek foto: Jakub Stadler, MAFRA

Meteorologové vydali varování před ledovkou, která se může tvořit při přechodu studené fronty v noci na středu, ve středu ráno a dopoledne. Varování má stupeň „nízké nebezpečí“ a platí pro celé území Česka s výjimkou nejvýchodnějších oblastí Moravy a Slezska a nejsevernějších míst v Čechách.
  21:01aktualizováno  31. ledna 7:41

Studená fronta v kombinaci se slabým deštěm bude podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) přecházet z východu. Varování platí od středečních 01:00 do 11:00.

„Přes naše území postupuje k JV slabá studená fronta, na které se může místy vyskytovat slabý déšť, který může na podchlazeném zemském povrchu namrzat a vytvářet slabou ledovku,“ sdělili meteorologové. Z Čech se v průběhu rána a dopoledne přesouvá na západní polovinu Moravy. Varování se nevztahuje na Jesenicko a Přerovsko v Olomouckém kraji, většinu Moravskoslezského kraje, celý Zlínský kraj a jihovýchodní část Jihomoravského kraje.

Opatrní by měli být zejména řidiči. Podle meteorologů lze očekávat problémy v dopravě a zvýšenou nehodovost. Ledovka představuje nebezpečí i pro chodce, kterým hrozí úraz při uklouznutí. Starší nebo méně mobilní lidé by proto měli omezit vycházení ven.

Kluzké silnice působily problémy v Česku i v předchozích dnech. V pondělí zemřeli u Krupé na Rakovnicku dva lidé v dodávce, která dostala smyk a zřítila se z rozestavěného mostu. Další dva cestující z dodávky utrpěli vážná zranění.

Autoři: ,
Témata: Česko, ledovka, Morava

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie
eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...