Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf
130 let

Lidovky.cz

VyVolené vyhnala z vily výbušnina

Česko

  15:40
PRAHA - Účastníky reality show VyVolení musela televize Prima evakuovat. Na stavbě pražského sídliště Nová Harfa, u něhož se nachází i jejich vila, totiž zneškodňovali pyrotechnici bombu z druhé světové války.

VyVolení museli být evakuováni kvůli pumě. foto: Lidové noviny

Mluvčí pražské policie Eva Miklíková řekla, že záchranáři vyklidili celou oblast. "Bomba, která váží asi 300 kilogramů, byla aktivní," řekla Miklíková.

Pyrotechnici výbušninu v 15:40 naložili na nákladní vůz s pískem a odvezli na bezpečné místo poblíž Prahy, kde ji budou moci odpálit. Kvůli transportu policie na několik minut uzavřela silnici na Poděbradské a Průmyslové ulici a také křižovatka na Harfě.

Policie podle Miklíkové evakuovala okolí nálezu v rozsahu asi dvou kilometrů. Bomba byla na staveništi na konci Podkovářské ulice v Praze 9. Dělníci nález oznámili na lince 158. Na místo vyrazili hasiči, záchranka, policie a pyrotechnici.

Jediným evakuovaným místem byla vila VyVolených. "Po okolí pak jezdilo policejní vozidlo s megafonem, které upozorňovalo obyvatele, aby se nezdržovali v blízkosti místa nálezu bomby," uvedla mluvčí.

Účastníci reality show VyVolení strávili podle mluvčího soutěže Marka Winklera asi hodinu a půl na bezpečném utajeném místě. Nyní se vrací zpět do vily. "Řekli jsme jim pravdu, otázkou je, co si o tom myslí," řekl Winkler.

Autor: