Úterý 28. května 2024, svátek má Vilém
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Weiss trenérem Slovenska

Česko

BRATISLAVA Slovenští fotbaloví reprezentanti na rozdíl od českého výběru již svého trenéra mají. Vladimír Weiss, stávající kouč Artmedie Petržalka, se slovenským svazem podepsal smlouvu na dva roky. Zároveň zůstává i na lavičce slovenského mistra, o jeho dalším působení se rozhodne až po kvalifikaci o Ligu mistrů. Slovensko povede v kvalifikaci na mistrovství světa v roce 2010, ve které změří síly i s českou reprezentací.

Známé je již také složení realizačního týmu. Weiss si za asistenta vybral Michala Hippa a funkce trenéra brankářů připadne Miroslavu Mentelovi. S oběma již spolupracoval v Artmedii.

Třiačtyřicetiletý kouč, který již u reprezentace působil jako asistent Jozefa Adamce, chce v nové funkci navázat na úspěchy s Artmedií a pokusit se probojovat na mistrovství světa. V reprezentaci podle svých slov dá šanci více hráčům ze slovenské ligy a rovněž chce přemluvit k návratu některé ze starších fotbalistů. O služby Weisse se v uplynulé době vážně zajímal i skotský celek Heart of Midlothian.

Autor:

7 tipů, jak na citlivé zuby v těhotenství
7 tipů, jak na citlivé zuby v těhotenství

Hladina hormonů v těle se v průběhu těhotenství mění stejně jako chutě a jídelníček. Mnoho těhotných také trápí časté nevolnosti. Následkem toho...