Pondělí 15. dubna 2024, svátek má Anastázie
130 let

Lidovky.cz

Česko

Marek Wollner prozatím končí v Reportérech, uvedla ČT. Redaktora vyšetřuje

Marek Wollner foto: ČTK

Šéfredaktor reportážní publicistiky České televize (ČT) Marek Wollner nebude do konce šetření moderovat pořad Reportéři ČT, řekla ve středu mluvčí ČT Karolína Blinková portálu Hlídací pes. Televize Wollnera vyšetřuje z bossingu a sexuálního obtěžování. Původně ho obvinila jeho bývalá kolegyně Markéta Dobiášová.
  19:32

Podle Blinkové ČT dostala podnět na možné nevhodné chování Wollnera na začátku prosince od jedné ze zaměstnankyň zpravodajství. „V souladu s nastavenými pravidly jej začala bez odkladu prověřovat, ustavila tedy komisi složenou z odborníků na právo, HR a řešení stížností, která svoji závěrečnou zprávu dokončila k 22. 12,“ uvedla mluvčí pro portál.

Dodala, že nehledě na šetření ČT rozšířila působnost ombudsmana ČT i na otázky chování na pracovišti. „Česká televize se rozhodla, že do ukončení šetření Marek Wollner nebude moderovat pořad Reportéři ČT,“ uvedla.

Původně Wollnera obvinila bývalá členka redakce pořadu Reportéři České televize Markéta Dobiášová. Ta svůj článek publikovala 16. listopadu na svém webu inFakta. Zároveň ukázala screenshoty konverzací s bývalými kolegyněmi. Jedna z nich podle ní tvrdí, že Wollner „zamknul kancl, když jsem psala scénář, strčil mou ruku mezi nohy… Chtěl, abych mňoukala, než mi schválí scénář, saháni na prdel normálka,“ cituje konverzaci.

Jedno z dalších obvinění se týká reportáže, která pojednávala o developerském projektu v Lysolajích. Tu měl Wollner zastavit.

„Nechci se v tom pitvat. Popisuji mediální prostředí a chci se věnovat jiné práci. Tohle dohadování přes média mi přijde odpoutávání pozornosti. Ať si to řeší televize a vypořádá se s tím sama,“ uvedla na dotaz Dobiášová. „Napsala jsem, co jsem napsala, nechci se v tom dál rýpat,“ dodala.

Wollner vinu odmítá

Za Wollnera se podle portálu Hlídací Pes postavilo i šestnáct jemu podřízených editorů a redaktorů. Mezi nimi například reportérka Jana Neumannová, která na Facebooku uvedla, že s Wollnerem spolupracuje už přes třináct let. „Téma sexuálního obtěžování zvedla Markéta Dobiášová, která se postavila na stranu antivaxerů a ruské propagandy a vyřizuje si účty se všemi redakcemi, kterými za poslední roky prošla,“ napsala.

„Myslím, že televize může klidně Marka vyšetřovat. Zjistí, že občas pochválil ženské nohy, někdy řekl možná pro někoho nevhodnou větu. Ale garantuji vám, že nikdo nemusí a nemusel zamčený v kanceláři mňoukat,“ dodala.

Wollner se však brání tím, že reportérka Markéta Dobiášová, která na reportáži pracovala, ji nedokázala během několika měsíců dokončit a poté odešla pracovat do jiného média.

Autor:

20 z vás otestovalo produkty ECO by Naty. Jak testování dopadlo?
20 z vás otestovalo produkty ECO by Naty. Jak testování dopadlo?

ECO by Naty je značka založena na jednoduchém, avšak silném závazku – poskytovat inovativní a ekologicky šetrné produkty, které chrání nejen zdraví...