Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf
130 let

Lidovky.cz

Česko

Chybí informace, Wollner trestný čin nespáchal, vyhodnotila komise ČT

Marek Wollner foto: ČTK

Marek Wollner nespáchal trestný čin, oznámil na zasedání Rady České televize generální ředitel Petr Dvořák. Podle něj zpráva neobsahovala informace, které by vedly k podezření. Šéfredaktora reportážní publicistiky Marka Wollnera obvinily v lednu jeho kolegyně ze sexuálního obtěžování, šikany a bossingu.
  15:08aktualizováno  16:35

Komise České televize nedošla k závěru, že by šéfredaktor reportážní publicistiky Marek Wollner mohl spáchat trestný čin. Na zasedání Rady ČT o tom informoval Vít Kolář, ředitel korporátních vztahů, komunikace a obchodu, upozornil server Seznam Zprávy.

Komise se zabývala podnětem, podle kterého se dramaturg pořadu Reportéři ČT mohl dopustit sexuálního obtěžování, šikany či bossingu. Z vyšetřování vzešel závěr komise, který má k dispozici pouze nejužší vedení televize a samotný Wollner.

„Zpráva neobsahuje informace, které by vedly k podezření, že mohl být spáchán jakýkoliv trestný čin,“ informoval Radu ČT generální ředitel Petr Dvořák. Sám se z jednání rady omluvil, jeho slova tlumočil šéf komunikace Kolář.

Podle Koláře tím práce vyšetřovací komise skončila. Zároveň je ale Marek Wollner do ukončení případu odstaven takzvaně na překážky. Kdy televize celou kauzu oficiálně ukončí, na jednání rady nezaznělo.

Ředitel komunikace neupřesnil ani jména tří členů komise, která podnět zkoumala. Podle informací jsou to ombudsman ČT a dva právníci České televize.Minulý týden ČT informovala, že je Marek Wollner oficiálně odstaven z vysílání pořadu Reportéři ČT. Server Hlídací pes přinesl informaci, že v jeho neprospěch pro komisi vypovídalo 13 lidí.

„Když je někdo z něčeho nařčen, tak je praxí, že se neúčastní práce redakce, dokud případ není uzavřen,“ řekl na jednání Rady ČT Kolář.

Komise České televize zároveň prošetří i podnět vůči chování dramaturgyně pořadu 168 hodin Nory Fridrichové, jak informoval generální ředitel. Tento podnět, podle kterého se naopak Nora Fridrichová dopouští či dopouštěla bossingu vůči svým podřízeným, podal Marek Wollner jako reakci na její podnět vůči němu. O výsledku šetření má potom televize informovat Radu ČT.

Autor: