Středa 22. května 2024, svátek má Emil
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Wu-Tang Clan konečně v Praze

Česko

Rapeři z New Yorku dnes vystoupí v kompletním složení, chybět bude jen Ol’ Dirty Bastard, který zemřel v roce 2004 na zástavu srdce. PRAHA Hiphopová událost první půlky letošních prázdnin startuje dnes večer v Incheba Areně na pražském Výstavišti. Letošní Indoor Hip Hop Jam 2008 coby satisfakce za zrušený Hip Hop Jam Open Air přiveze nejznámější světovou hiphopovou formaci: legendární Wu-Tang Clan z New Yorku v kompletním složení.

Vůbec nejúspěšnější hiphopová skupina vydala vloni desku 8 Diagrams a tu dnes představí členové RZA, GZA, Method Man, Ghostface Killah, Raekwon, U-God, Inspectah Deck a Masta Killa (a hosté Cappadonna, DJ Mathematics a Streetlife) českým fanouškům naživo. Devátý stálý člen, Ol’ Dirty Bastard, zemřel v na zástavu srdce v roce 2004.

Newyorští Wu-Tang Clan by na pódium měli přijít kolem půlnoci. O jejich vystoupení je podle pořadatelů velký zájem a lístky mizí nezvyklým tempem. Očekává se návštěvnost kolem 5000 lidí. Jako předskokani vystoupí američtí houslisté Kevin Marcus a Wil-B, které jako Black Violin koncertně doprovází jejich DJ. Black Violin objevil před třemi lety Mike Shinoda ze skupiny Linkin Park a vzal je na celosvětové turné se svou novou kapelou Fort Minor. Poté spolupracovali s hvězdami jako Alicia Keysová, Kanye West, 50 Cent, Wyclef Jean či Aerosmith.

Mezi dalšími se před Wu-Tang Clan představí například slovenský hiphoper Zverina, jeho krajan DJ Tager z Club Crushers Crew, člen dýdžejského týmu Illuzionists, brněnský Maztah a další.

Indoor versus Open Air Indoor Hip Hop Jam se měl původně konat až příští rok. Pořadatelé však museli po odstoupení jednoho z důležitých partnerů akce zrušit letošní pokračování úspěšného festivalu Hip Hop Jam Open Air, který se měl uskutečnit na konci července na letišti v Milovicích na Nymbursku. „Původně jsme byli rozhodnutí zaměřit svou práci na přípravy Hip Hop Jamu 2009, ale podpora hiphopové komunity a dalších lidí byla tak masivní, že jsme se rozhodli nezklamat a uspořádat alespoň jednodenní Indoor Hip Hop Jam,“ řekl zástupce pořádající společnosti 360 Production Filip Sajler.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!