Úterý 21. května 2024, svátek má Monika
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Z Olomouce putuje pomoc na Haiti

Česko

OLOMOUC Arcidiecézní charita Olomouc má od tohoto měsíce zastoupení v jedné z nejchudších zemí světa, na Haiti. Do vesnice Baie de Henne vyslala humanitární pracovnici Renatu Novákovou, která tam bude po dobu půl roku působit jako koordinátorka projektů.

Charita v této zemi například organizuje adopci dětí na dálku, řekla mluvčí charity Ivana Jeništová. Nováková bude spolupracovat na Haiti s misionářem Romanem Musilem, ředitelkou tamní farní školy, ale také s představiteli OSN. Bude dohlížet na programy, které olomoucká charita uskutečňuje na Haiti v rámci rozvojové pomoci. Kromě adopce na dálku, do níž je už zapojeno 150 dětí, jsou to akce Daruj střechu nad hlavou a Čistá voda pro Baie de Henne. „Bude se také podílet na přípravě projektu zdravotního střediska, které charita plánuje otevřít v příštím roce,“ doplnil včera informace vedoucí humanitárního oddělení charity Martin Zamazal.

Od mise své humanitární pracovnice si zástupci olomoucké arcidiecézní charity také slibují, že budou nyní zprávy o situaci v této zemi dostávat pravidelně.

Zástupkyně charity nebude mít přitom na Haiti jednoduchou pozici. Kromě toho, že pobývat bude v jedné z nejchudších zemí světa, je tam stále napjatá situace. Před dvěma lety na ni doplatil například misionář Roman Musil, kterého unesli zločinci. Ocitl se v ohrožení života, únosci jej však nakonec propustili.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor:

Rozdáváme tělové mléko Kind od Mádara ZDARMA
Rozdáváme tělové mléko Kind od Mádara ZDARMA

Kosmetiku Mádara určitě od nás už znáte – potkat jste je mohli veletrhu FOR KIDS v Praze nebo také v nedávném v uživatelském testování, kde jsme...