Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav
130 let

Lidovky.cz

Z pražského muzea někdo ukradl hyení hlavu a roh nosorožce

Česko

  13:59
PRAHA - Pražští policisté vyšetřují krádež exponátů z Národního zemědělského muzea. Neznámý pachatel odcizil kůže a trofeje exotických zvířat a způsobil škodu ve výši desítek tisíc korun. Na policejních internetových stránkách o tom dnes informovala mluvčí Eva Miklíková.
Ilustrační foto

Ilustrační foto foto: Shutterstock

Pachateli hrozí až pět let odnětí svobody. Během měsíce je to v Česku už druhá podobná krádež. Pracovníci muzea oznámili krádež ve čtvrtek před polednem.

"Šetřením na místě policisté zjistili, že předměty zmizely pravděpodobně v noci ze 17. na 18. listopadu. Jednalo se o jednu hlavu hyeny skvrnité, jednu kůži z geparda, dvě kůže z levharta a jeden roh nosorožce tuponosého," uvedla mluvčí.

Podle policie pachatel nebo pachatelé zřejmě zůstali v budově přes noc a v příhodné chvíli exponáty nepozorovaně vynesli.

Miklíková dodala, že policisté prověří kamerové záznamy a budou zjišťovat, zda se odcizené věci nenacházejí v některém ze starožitnictví či bazarů. "Není ale vyloučeno, že byly odcizeny na objednávku a skončily v soukromých sbírkách," upozornila mluvčí.

Čtěte také

Podobný případ vyšetřuje policie v Holicích na Pardubicku, kde se v říjnu neznámý pachatel vloupal do muzea Emila Holuba a ukradl lví kůži, tři vyznamenání, dva kly nosorožce a jeden kel sloní. Škoda byla vyčíslena na 1,3 milionu korun. Také v tomto případě policie soudí, že pachatel mohl exponáty ukrást na zakázku.

Autoři: ,