Neděle 21. dubna 2024, svátek má Alexandra
130 let

Lidovky.cz

Z ženy Dědy Mráze vyrostla „bondgirl“

Česko

BERĎANSK Olga Kurylenková, dnes topmodelka a herečka, která hraje v nové, už 22. bondovce, začala svou hereckou kariéru jako malá holčička ve školním souboru v rodném provinčním ukrajinském městečku. Ještě v dobách bývalého Sovětského svazu tam hrála mladou manželku Dědy Mráze.

Jak včera napsala agentura AP, učitelé si dnes dlouhonohou brunetku s velkýma očima, která okouzluje agenta 007 ve filmu Quantum of Solace (Množství útěchy), pamatují pro její úsilí, cílevědomost, rozhodnost a štěstí, které jí pomohly stát se z prosté sovětské dívenky hollywoodskou hvězdou. „Bylo to moc talentované děvče,“ vzpomíná její učitelka klavíru Halina Kulčinská. „I kdyby se nestala ,bondgirl‘, určitě by dostala nějakou jinou velkou roli.“ Typické sovětské dítě Kurylenková vyrůstala v ospalém Berďansku s 140 000 obyvateli na břehu Azovského moře na jihovýchodní Ukrajině. Vychovávaná matkou Marinou, učitelkou na umělecké škole, a babičkou lékařkou, byla Kurylenková typické sovětské dítě oblečené v hnědobílé školní uniformě se dvěma velkými bílými mašlemi ve vlasech. Rodina žila ve třípokojovém bytě kousek od centra. Na sovětské poměry to byl velký luxus, protože spoustu jiných lidí bydlelo v bytech se společnou kuchyní a koupelnou pro několik rodin.

V pondělí v Moskvě na promítání filmu Kurylenková prohlásila, že si nikdy nedovedla představit, že by zrovna ona měla být vybrána jako „bondgirl“. „Stále tomu nevěřím, stále mi nedochází, že je to skutečnost,“ řekla.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!