Středa 21. února 2024, svátek má Lenka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Za havárii autobusu dostal řidič podmínku

Česko

ZLÍN Řidič autobusu, který způsobil vážnou dopravní nehodu, za mříže nepůjde. Zlínský okresní soud včera uložil zaměstnanci Dopravní společnosti Zlín-Otrokovice Rudolfu Fimbingerovi roční podmíněný trest se zkušební dobou na dva roky. Čtyři roky však také nesmí řídit motorová vozidla.

Muž loni v lednu způsobil mezi zlínskými okrajovými částmi Velíková a Štípa nehodu, při které bylo zraněno sedmnáct lidí. Fimbinger, jemuž hrozilo až pět let vězení, u soudu řekl, že žádnou chybu neudělal. Podle obžaloby však nepřizpůsobil rychlost jízdy vlastnostem autobusu, stavu vozovky a povětrnostním podmínkám. Na přímém úseku v rychlosti 61 kilometrů za hodinu havaroval, když dostal smyk a následně se vůz převrátil na bok. Zraněno bylo 17 z 30 cestujících, z toho jeden vážně.

Obžalovaný před havárií jezdil za volantem spolehlivě 36 let. Předloni ho vedení podniku ocenilo za 1,75 milionu kilometrů ujetých bez nehody. Je stále zaměstnancem zlínské dopravní společnosti, kde však už nepracuje jako řidič, ale jako údržbář.

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor: