Pátek 21. června 2024, svátek má Alois
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Za vyloučení Matušovič zaplatí 100 tisíc

Česko

PRAHA Nedělní vyloučení na Kladně vyjde Miroslava Matušoviče pořádně draho. Sparťanský záložník včera dostal od klubu pokutu 100 tisíc korun.

Sedmadvacetiletý fotbalista viděl červenou kartu za konflikt s domácím brankářem Romanem Pavlíkem ze závěru utkání. „Plivl po mně,“ popisoval Pavlík nefér chování svého soupeře. Svoji verzi incidentu včera nabídl i jeho druhý účastník. „Došlo mezi námi k výměně názorů, která nebyla oboustranně férová,“ hájil se Matušovič.

Shovívavost sparťanských šéfů neprobudila ani skutečnost, že šlo o první Matušovičovo vyloučení ve Spartě. Výši postihu určili podle nových interních pravidel platných od loňského podzimu. Matušovič se stal již čtvrtým hráčem Sparty v této sezoně, který dostal šesticifernou pokutu.

„V širším kontextu všech událostí na hřišti částečně chápeme, že to byla pro něj složitá situace. Ale to ho jako profesionála hrajícího za Spartu naprosto neomlouvá,“ uvedl ředitel komunikace Sparty Jakub Otava. Po dnešním zasedání disciplinární komise se navíc ještě Matušovič dozví, o kolik soutěžních utkání přijde.

Autor: