Pátek 24. května 2024, svátek má Jana
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

V pražském Braníku se zřítila část domu. Policejní psi v troskách nikoho nenašli

Česko

  20:24aktualizováno  21:42
Záchranáři a policisté v úterý večer zasahovali v Údolní ulici v pražském Braníku, kde se zřítila část domu. Podle policie v domě měla probíhat rekonstrukce. Na místo také dorazili kynologové. Pod troskami, ale nikoho neobjevili.

Podle předběžných informací se v domě v době pádu neměl nikdo nacházet. Hasiči nyní provádí průzkum a čekají na příjezd statika. Reportér iDNES.cz potvrdil, že podle svědků z místa se v domě s velkou pravděpodobností nikdo nenacházel.

„Je asi zřícená asi půlka domu,“ doplnil reportér iDNES.cz. Hasiči krátce před půl desátou večer na Twitteru uvedli, že průzkum sutin prvním psem byl negativní. „Dům byl odpojen od energií, komunikace je uzavřena a spolupracujeme s policii. Zároveň proběhla částečná redukce jednotek,“ uvedli hasiči.

Ti poté doplnili, že většina jednotek se vrátila na své základny a nyní probíhá průzkum stavby statikem. Oznámení o sesutí části domu dostali policisté krátce po 19:00.

„Mohu potvrdit, že před chvílí jsme přijali oznámení, že v Údolní ulici měla spadnout část domu. Samozřejmě na místě jsou složky integrovaného záchranného systému a zjišťujeme zda-li v budově někdo byl či ne,“ popsal v podvečer pro iDNES.cz policejní mluvčí Jan Rybanský.

Autor: