Neděle 26. června 2022, svátek má Adriana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V pražském Braníku se zřítila část domu. Policejní psi v troskách nikoho nenašli

Česko

  20:24aktualizováno  21:42
Záchranáři a policisté v úterý večer zasahovali v Údolní ulici v pražském Braníku, kde se zřítila část domu. Podle policie v domě měla probíhat rekonstrukce. Na místo také dorazili kynologové. Pod troskami, ale nikoho neobjevili.

Podle předběžných informací se v domě v době pádu neměl nikdo nacházet. Hasiči nyní provádí průzkum a čekají na příjezd statika. Reportér iDNES.cz potvrdil, že podle svědků z místa se v domě s velkou pravděpodobností nikdo nenacházel.

„Je asi zřícená asi půlka domu,“ doplnil reportér iDNES.cz. Hasiči krátce před půl desátou večer na Twitteru uvedli, že průzkum sutin prvním psem byl negativní. „Dům byl odpojen od energií, komunikace je uzavřena a spolupracujeme s policii. Zároveň proběhla částečná redukce jednotek,“ uvedli hasiči.

Ti poté doplnili, že většina jednotek se vrátila na své základny a nyní probíhá průzkum stavby statikem. Oznámení o sesutí části domu dostali policisté krátce po 19:00.

„Mohu potvrdit, že před chvílí jsme přijali oznámení, že v Údolní ulici měla spadnout část domu. Samozřejmě na místě jsou složky integrovaného záchranného systému a zjišťujeme zda-li v budově někdo byl či ne,“ popsal v podvečer pro iDNES.cz policejní mluvčí Jan Rybanský.

Autor:

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat