Středa 22. března 2023, svátek má Leona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Záhada holé hlavy Barbory Š.

Česko

BRNO Bohaté dlouhé vlasy. Tak vypadá na starších fotografiích Barbora Škrlová. Proč je tedy nyní její hlava holá? A proč vlasy neměla už dávno před tím, než v Norsku vystupovala jako třináctiletý Adam?

Škrlová totiž téměř holou hlavu skrývala už v době, kdy poskytla LN rozhovor v Kodani. Tehdy po celou dobu přikrýval její hlavu šátek a žena jej sundala pouze krátce na velvyslanectví, kde jí lidé z jejího okolí ustřihli vlasy a poslali je v obálce zalepené jejími vlastními slinami policistům v České republice. „Ostříhala jsem si je,“ řekla tehdy LN.

Jedním z možných vysvětlení úbytku vlasů je nemoc. Podle svého okolí trpěla epilepsií. Některé léky na tuto chorobu mohou prý rovněž způsobit dočasné vypadávání vlasů. „Moderní přípravky žádné dramatické vypadávání vlasů nezpůsobují,“ oponuje však přednosta neurologické kliniky Ivan Rektor z Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně.

Ten také nevidí možnou spojitost mezi epilepsií a podivným chováním Barbory Škrlové. „Různá onemocnění mozku se mohou projevovat různými příznaky. Ale epilepsie se projevuje záchvaty, takže opravdu nevidím žádný vztah mezi tím, co o případu znám z novin, a epilepsií.“

Objevily se i spekulace, že trpěla onkologickým onemocněním. Nikdo je však oficiálně nepotvrdil.

Druhé vysvětlení je prostší: vydávala se za chlapce už loni v květnu, kdy krátce po útěku z brněnského Klokánku opustila Česko. VKlokánku se ještě vydávala za třináctiletou Annu. Tehdejší policejní pátrání mluví o „hnědých vlnitých vlasech“. Když opouštěla republiku, mohla už odjíždět bez vlasů - jako chlapec. S jeho doklady nebo na jeho jméno zapsané v cestovním pase někoho jiného.

Vlasy jí asi za posledního půl roku rostly jen před jejím objevením se v Kodani. V Norsku už zase ne. „Obvazovala si prsa a několikrát denně si holila hlavu, aby vypadala bezpohlavně,“ popsala tamní policistka Hanne Kristin Rohdeová.

Záhadu „holé hlavy“ by mohla podat až lékařská vyšetření, která Škrlová podstupuje v brněnské vězeňské nemocnici.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat