Neděle 16. června 2024, svátek má Zbyněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Zákaz pojídání kroket na veřejnosti

Česko

E. T. POSTŘEHY

Některá jídla bych zakázala podávat na veřejnosti. Například špagety a krokety chci jíst pouze doma. Sama.

Nedávno jsme s mým mužem byli v italské restauraci. Dali jsme si pizzu. Muž u vedlejšího stolu, na kterého jsem měla ideální výhled, si objednal špagety s boloňskou omáčkou. Poté, co se do špaget pustil, jsem měla sílu jen na to, abych požádala o zabalení pizzy a účet. Muž naproti špagety srkal jednu po druhé a boloňská omáčka se mu hromadila v koutcích úst a postupně odkapávala zpátky do talíře.

Můj manžel mi řekl: „Nekoukej tam.“ To je rada nad zlato, ale co ty zvuky. Můj muž mi doporučil sluchátka, případně ušní zátky. Po hodině, kdy jsem se zarputile dívala do stolu se sluchátky na uších, můj muž pochopil, že bude opravdu nejlepší, když zaplatíme a odejdeme.

Nechci si na pána se špagetami stěžovat. Já sama mám největší problém s kroketami. Jednoho večera jsem dostala hysterický záchvat po dvaceti minutách, kdy jsem se snažila marně napíchnout na vidličku jednu kroketu koulící se po talíři. Ke konci zuřivého úsilí jsem se rozmáchla a nechtěně propíchla vidličkou stehno postarší dámě sedící za mnou. Paní odvezli a mně se ulevilo.

Šetrnost je hrůzostrašná věc. Po tom, co jsme si s mojí kamarádkou sedly do nejmenovaného fastfoodu a ona se mne zeptala, jestli budu používat to brčko, a když jsem neodpověděla, schovala si mé brčko do kabelky i s čistým ubrouskem, jsem pochopila, že nechci být šetrná.

Minulý měsíc měli rodiče téhle mé kamarádky výročí svatby. Jako dárek jim dala igelitový pytlík plný bonbonů České spořitelny, které člověk může ochutnat, když u přepážky čeká na vyřízení účtu.

Včera mi volala maminka. Byla nadšená. Podle nejnovějšího průzkumu je nejsilnější lidský vztah mezi matkou a dcerou. Můj muž znejistěl a našel si svůj vlastní průzkum, podle kterého je nejsilnější vztah mezi mužem a autem. V té chvíli jsem znejistěla i já a našla si průzkum z roku 2007, ve kterém je dokázáno, že nejsilnější vztah je mezi dospívající dívkou a morčetem. Miluju průzkumy. Jsou reálným obrazem našich životů.

O autorovi| Eva Tomková, redaktorka LN

Autor: