Pondělí 24. června 2024, svátek má Jan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Zakopalovou na kurtu nezastavila ani horečka

Česko

LONDÝN Dvě české tenistky - Klára Zakopalová a Petra Kvitová prožily na tenisovém Wimbledonu zářný víkend, protože přes nasazené soupeřky postoupily již mezi posledních šestnáct. Ze soutěží se naopak rozloučila Barbora Záhlavová -Strýcová, kterou přivádělo k šílenství zejména vyhlášené hekání její přemožitelky Rusky Šarapovové.

Zakopalová předvedla proti desáté nasazené Italce Pennettaové zřejmě životní výkon, přestože příprava na zápas probíhala poněkud netradičně... „Den před zápasem jsem ležela v posteli s horečkou a přála si hlavně, abych vše přežila ve zdraví,“ vracela se k těžkým chvílím šťastná vítězka, kterou teď čeká Estonka Kanepiová. Podle lékařů Zakopalovou skolil virus, tenistka si ale myslí, že ji do postele poslala alergie na trávu, kterou trpí.

Celé utkání hrála nesmírně agresivně a na riziko, což jí náramně vycházelo, neboť soupeřka uhrála pouhých pět gamů. Po zápase si prý Zakopalová už teplotu raději ani neměřila... Petra Kvitová přehrála čtrnáctou nasazenou Bělorusku Azarenkovou také bez ztráty setu a v pondělí ji čeká Dánka Wozniacká.

O postup do čtvrtfinále se dnes popere také Tomáš Berdych, který narazí na Němce Daniela Brandse, s nímž se dosud ve své kariéře nikdy neutkal. Vítěz tohoto duelu pak nejspíš narazí na šestinásobného vítěze Wimbledonu Švýcara Rogera Federera.

PLIVANEC ZA 15 TISÍC Rumunský tenista Victor Hanescu dostal ve Wimbledonu pokutu 15 000 dolarů za to, že při utkání s Němcem Danielem Brandsem plivl směrem k divákům a závěr zápasu vypustil. Rumun se dostal do sporu s fanoušky, začal jim nadávat, a dokonce vypustil z úst slinu. „Ve čtvrtém setu jsem si poranil nohu, v pátém jsem pak při další urážce z publika ztratil hlavu,“ omlouval se, když po dvou úmyslných dvojchybách skrečoval.

Autor: