Diskuse k článku: Založte si Facebook kvůli domácím úkolům, nabádají ve školách žáky. Právníci kroutí hlavou

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 15
  • Poslední: 21.6.2018 15:51
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
P. Skřivan 21.6.2018 15:50

Je zajímavé, že i držitel ceny ČEZ Ámos, může být tydýt ... .

Nutit žáka, aby poskytl osobní údaje emerické společnosti je něco, na co škola nemá nárok, a tedy jde o postup v rozporu se zákonem. Soudruzi učitelé by asi neměli zapomínat, že škola je nástrojem státu, a tedy fakticky úřadem. Z tohoto titulu je oprávněna činit pouze to, co má zákonem výslovně povoleno. Fejsbůk tam asi jako nebude ... .

Tím je další debata na toto téma bezpředmětná. Škola má učit co má učit, za to bere peníze a učitelé by měli začít brzdit ve své oblíbené aktivitě, tj. v prodeji kde čeho v údajném zájmu vzdělávání.

Kantora, který schválně dává věci na Facebook, jistě není problém okamžitě vyhodit jakožto někoho, kdo při výuce hrubě překračuje svou pravomoc a zákon.

J. Troník 21.6.2018 10:04

Vzdyt je to jedno. Fejsbuk , Joutube a dalsi socialni site vladnou svetem a tady se nadela na nejaky fejsbuk. Krast se nema a take se krade i ve verejnem zajmu. Ja bych toho ucitele neresil. Na.se.rete ho a on da vypoved a o jednoho kvalitniho ucitele bude mene.

J. Nový 21.6.2018 11:21

Ovšem to by se potom okamžitě naše školství zhroutilo. Proto si nedovolte nikdo nic zkritizovat. Pššššt!

Č. Ludvík 21.6.2018 8:39

Stát by měl vytvořit portál pro všechny školy, a nabídnout tam funkce školám přímo na míru. K tomu samozřejmě i aplikace pro mobilní zařízení. Učitelé by pak nenutili děti stát se zákazníky soukromé firmy Facebook.

J. Nový 21.6.2018 9:52

Souhlas.

P. Aron 21.6.2018 11:45

To by samozřejmě bylo hezké a možná až příliš jednoduché.

P. Skřivan 21.6.2018 15:51

Proč ? Každá škola už vyhodila nemálo z rozpočtu za svůj web. :-)

J. Novák 21.6.2018 8:06

No, nějak nechápu, proč oceněný pan učitel a další učitelští ocásci po jeho vzoru řeší věci s žáky přes FB, když z článku je patrné, že ona škola má vlastní web, který lze na tyto záležitosti využít. Takže se ptám: To je ten školní web tak mizerný, že ho nelze využívat? Nebo páni učitelé chtějí být za každou cenu "moderní", takže nutí, i když třeba nepřímol, své žáky do toho, aby si opatřovali něco, co třeba ani nechtějí? Prohlášení učitele, že nikdo z žáků není proti, moc nevěřím. V jejich věku bych se také moc nezpěčoval, vždyť je známo, že učitelé patří k nejmstivějším lidem...

P. Aron 21.6.2018 7:45

No a že by pan učitel založil webovou stránku s diskusními příspěvky to ho asi nenapadlo ! Měl by ho sám pod správou, nikdo nepovolaný by tam nemohl.A nebyl by závislý na tom, zda mu tam FB třeba něco nebo někoho neblokne.

D. Stirský 21.6.2018 7:06

Nic ve zlém ale ten kantor je v-l. Byť jsem sám FB podlehl, znám řadu lidí počítačově velmi gramotných, kteří říkají: FB nikdy!

N. Marek 21.6.2018 7:04

Holt obraz o situaci českého školství. Stát předstírá, že učitele platí a vzdělává, a učitelé předstírají, že to vzdělání mají a že učí.

J. Nový 21.6.2018 6:08

"I když jsme tím porušili podmínky služby, nechtěl jsem nikoho nutit do poskytování osobních údajů,“ píše vyučující Jaroslav Koreš oceněný cenouČEZ Ámos za nejlepšího českého fyzikáře

>

No to mě po...... To fakt hlava nebere. Podvádět, povinně si zakládat účet na sociálních sítích? A co když rodina nebude mít vůbec internet (nějaká alternativní)? Ti učitelé fakt blbnou a někdo by je na to měl důrazně upozornit.

P. Boublíková 21.6.2018 6:35

Co když rodina nebude mít vůbec internet... to není problém, všichni žáci i studenti mají přístup k internetu ve škole. Jinak s vámi souhlasím, a vše školní by mělo být umístěno na školním serveru.

J. Nový 21.6.2018 7:14

Teď tomu moc nerozumím. Myslíte tedy, že si ten domácí úkol stáhne student z Facebooku ještě v té době, kdy je ve škole? Jako že učitel řekne, že ukládá domácí úkol, ale neřekne jaký, protože jim ho rozeslal na Facebook?

Možná se ptám blbě, ale sám Facebook ani nic podobného nemám a ani nechci, tak proto se ptám.

P. Boublíková 21.6.2018 8:20

Ani já nemám FB, ale myslím si, že by to mohlo fungovat, jak píšete. Ale ještě lepší varianta je obejít se bez FB. Možností jsou mraky - od školního serveru přes nějaká vzdálená úložiště až po obyčejný e-mail.