Úterý 18. června 2024, svátek má Milan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Zaře krize prospěla, vydělala o pět procent více

Česko

MADRID Největší evropský prodejce oděvů Inditex v uplynulém finančním roce navzdory hospodářské krizi zvýšil zisk o pět procent na 1,3 miliardy eur (zhruba 33 miliard Kč). Firma, která provozuje prodejny Zara, to oznámila včera. Překonala tak očekávání analytiků, kteří podle agentury Reuters počítali spíše se stagnací zisku.

Tržby španělské společnosti se ve finančním roce končícím v lednu při stálých měnových kurzech zvýšily o 14 procent. Inditex tak podobně jako švédský konkurent H&Mukázal odolnost vůči ekonomickému útlumu v Evropě a Spojených státech, protože se mu podařilo přilákat zákazníky nabídkou módního a cenově konkurenceschopného zboží.

Společnost rovněž uvedla, že v letošním roce zatím vykazuje silný růst tržeb. Dodala, že letos vyplatí mimořádnou dividendu 0,1 eura na akcii, což je méně, než někteří analytici očekávali. Akcie firmy včera nicméně posílila až o tři procenta.

Autor:

Nejlepší tip na letní grilovačku: Bez něj se neobejdete
Nejlepší tip na letní grilovačku: Bez něj se neobejdete

Ajvar skvěle dochutí všechny grilované pokrmy. V redakci jsme vyzkoušely jemný i pálivý Ajvar, který se hodí k masu i zelenině. Jaké recepty se...