Pondělí 24. června 2024, svátek má Jan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Zataženo až oblačno Přes den V noci

Česko

POČASÍ 24 HODIN NA MORAVĚ A VE SLEZSKU

V Kroměříži vrcholí oprava mostu

Oprava kroměřížského silničního mostu Karla Rajnocha se nachýlila k závěru. Stavbaři už dokončili práce na dvou silničních pruzích a včera začali most zprůjezdňovat. I nadále se však bude na mostě pracovat, takže řidiči by měli být opatrní. V plném rozsahu silničáři most otevřou nejpozději 20. listopadu.

Přerov hodlá zřídit odtahovou službu

Přerovská radnice plánuje zřídit ve městě kvůli nekázni tamních řidičů vlastní odtahovou službu. Provozovat ji má město prostřednictvím technických služeb. Zástupci radnice nyní hledají místa, kam by odtažená auta mohli bezpečně umístit. Ve městě dosud podobná služba nefungovala.

Řidič BMW přejel ženu na přechodu a ujel

Šumperští policisté dopadli devětadvacetiletého muže podezřelého z usmrcení chodkyně v Klášterci na Šumpersku. Nehoda se stala na konci září, řidič z místa nehody ujel. Policisté podezřelého muže zadrželi tento týden, při zatýkání kladl odpor. Vyšetřovatel jej obvinil z šesti trestných činů. Řidič osobního auta BMW ženu srazil na přechodu pro chodce. Chodkyně svým zraněním na místě podlehla.

V Ostrožské Nové Vsi vznikne golfové hřiště

V Ostrožské Nové Vsi vznikne devítijamkové mistrovské golfové hřiště. Areál o rozloze téměř 257 tisíc metrů čtverečních vznikne z větší části na zemědělské půdě. Vedení obce i soukromý investor si od záměru slibují především zvýšení cestovního ruchu. Na Uherskohradišťsku podobné sportoviště zatím chybí.

Střecha vsetínské fary se dočkala obnovy

Fara Dolního sboru Českobratrské církve evangelické se dočkala nové střechy. Objekt byl vystavěn architektem a stavitelem Michalem Urbánkem v letech 1902 až 1903 a od té doby jeho střecha neprošla zásadní rekonstrukcí. Kompletní oprava tak byla nutná. Budova je kulturní památkou, proto musely být zachovány architektonicky cenné prvky, například specifická vazba krovu.

Řidiči ve Zlínském kraji pojedou lépe

Motoristé ve Zlínském kraji se letos dočkali mírného zlepšení stavu silnic druhé a třetí třídy. V havarijním stavu jich bylo na konci září celkem 372 kilometrů, což je asi o 89 kilometrů méně než v roce 2006. Mírně přesto přibylo vozovek, jejichž stav odborníci hodnotí jako nevyhovující, nikoli však havarijní. Těch je nyní v regionu z celkové délky silnic téměř třetina.

V Ostravě znásilnil neznámý muž dívku

Ve středu odpoledne znásilnil neznámý muž na schodišti jednoho z panelových domů v Ostravě-Zábřehu desetiletou školačku. Kriminalisté zatím nechtějí blíže specifikovat, co se na schodech stalo. Pátrají po muži ve věku 20 až 25 let štíhlé postavy. V obličeji měl viditelné červené pupínky, pravděpodobně akné.

O autorovi| LN využívají servis agentury ČTK

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor: