Čtvrtek 23. května 2024, svátek má Vladimír
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

ZE ZÁKULISÍ

Česko

Není UHO jako UHO. Univerzální hnědou omáčku, která už léta kraluje závodním jídelnám, teď brněnské HaDivadlo povýšilo na název divadelní hry – Paroubkovo UHO. Titulní postavou se stal šéf ČSSD Jiří Paroubek, jinak podle autora hry Luboše Baláka „věčný hledač zásadního lidského i politického tématu“. Diváci se dočkají například odpovědí na otázky, co se děje v noci na stranických sekretariátech a zda lze v rámci předvolební kampaně učinit ze Zdeňka Škromacha erotický symbol. I když nebyl Paroubek ve hře vykreslen zrovna růžově, může mu být útěchou, že se ocitl v dobré společnosti. V rámci cyklu politické satiry Kluzká plocha divadlo podobně zesměšnilo i Václava Klause a Miloše Zemana.

Politici to nemají jednoduché a jejich polovičky už tuplem ne.

Manželka francouzského prezidenta Carla Bruniová-Sarkozyová své okolí opět utvrdila v tom, že nechce být „pouhou“ první dámou, nýbrž i plnohodnotnou zpěvačkou. Objevila se totiž v pořadu Later... With Jools Holland britské televizní stanice BBC2, kde si zazpívala po boku Metalliky a Kings of Leon. Zpěvačka, oblečená do slušivého kalhotového kostýmu, zazpívala jednu skladbu ze svého posledního alba Comme si de rien n’était. Během vystoupení Metalliky, která zahrála skladby z alba Death Magnetic, si Bruniová-Sarkozyová podupávala do rytmu a metalisty odměnila potleskem. Na otázku moderátora Joolse Hollanda, jak manžel reaguje na její hudební počiny, odpověděla s úsměvem: „Hraju doma a ruším ho tím uprostřed noci.“ A do třetice opět politika. Italskému premiérovi Silviu Berlusconimu se nelíbí nový filmWo Georgi Bushovi, a proto ho zakázal promítat na říjnovém filmovém festivalu v Římě. Věc je o to pikantnější, že tento film Olivera Stonea měl festival zahajovat. Ředitel festivalu Gianluigi Rondisi si celou záležitost přehazuje jako horkou bramboru se zastupující agenturou DDA. Jak to tak vypadá, snímek bude odpremiérován později v Londýně, kde nehrozí takové politické horko. Diváci se ale nudit nebudou. Jak řekl Oliver Stone v nedávném rozhovoru pro časopis Entertainment Weekly, filmWby mohl být komičtější než jeho předchozí „politické“ snímky, protože „Bush je legrační. Je neohrabaný a praštěný a pořád dělá obličeje. Není to běžný prezident. Tak si trochu užijme legrace.“ A teď už vzhůru do víru newyorské smetánky. Příznivci Carrie Bradshawové, hlavní protagonistky seriálu a filmu Sex ve městě, se budou moci seznámit s tím, jak prožívala svoje teenagerovská léta. Dva romány o tom píše Candace Bushnellová, autorka Sexu ve městě. Deníky Carrie (v originále The Carrie Diaries) čtenáře zavedou do středoškolských let hlavní hrdinky, budou popisovat její přátelství i lásky a zájemci se dozvědí i to, jak uskutečnila svůj sen stát se spisovatelkou. Jak Bushnellová odtajnila v prohlášení pro nakladatelství Harper-Collins, „Carrie na střední škole dav nenásledovala, ale vedla“.

Autor:

Rozdáváme tělové mléko Kind od Mádara ZDARMA
Rozdáváme tělové mléko Kind od Mádara ZDARMA

Kosmetiku Mádara určitě od nás už znáte – potkat jste je mohli veletrhu FOR KIDS v Praze nebo také v nedávném v uživatelském testování, kde jsme...