Středa 29. května 2024, svátek má Maxmilián, Maxim
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

ZE ZÁKULISÍ

Česko

Do českých kin míří první celovečerní film o tuzemském hip hopu Česká RAPublika. Jeho hlavními protagonisty jsou rapeři Orion, Hugo Toxxx a James Cole, ale také šansoniérka Hana Hegerová. Ta se k nim přidala díky svému rapujícímu vnukovi. „Snažíme se ve filmu přemosťovat vzájemně nesourodé světy. Někdy se to daří více, někdy méně a někdy také vůbec,“ řekl jeho režisér Pavel Abrahám. Většina filmu je podle něj o vzájemném potkávání obyvatel České RAPubliky s většinou staršími a jinak uvažujícími obyvateli, jako je třeba profesorka lingvistiky, matriční úřednice či náhodní pražští chodci. Do děje v závěru zasáhne i Hegerová, která si s rapery zazpívá. Podle svých slov zbožňuje zajímavé texty, a když si poslechla soundtrack, hned souhlasila. „Je to velmi osvěžující film, necítím z něho žádnou subkulturu, ale současnou muziku,“ míní zpěvačka. Takže paní Hano, jak by to řekla vaše nová crew? Bouncuj, bouncuj, vykrúcaj, dneska večer budete high jak Rákoncaj. Enjoy it!

Oscarová herečka Whoopi Goldbergová oznámila, že se chystá produkovat muzikál založený na slavné filmové komedii Sestra v akci. Hra má být uvedená příští rok v červnu v Londýně. „Nejlepší způsob pro mě, jak se stát součástí téhle nové inkarnace Sestry v akci, je postarat se o to, aby se všichni dozvěděli, že se připravuje,“ nechala se herečka slyšet ve své americké ranní talk show The View. Hudbu k muzikálu složí osminásobný držitel Oscarů Alan Menken, který napsal řadu písniček pro disneyovské animované filmy.

Americká herečka Sandra Bullocková si konečně může částečně oddechnout. Kalifornský soud totiž odsoudil ke tříleté podmínce Marciu Valentineovou, která Bullockovou vytrvale pronásledovala. Poslední kapkou bylo, když se sedmačtyřicetiletá zubní asistentka snažila přejet jejího manžela Jesse Jamese. Valentineová po zatčení vyšetřovatelům řekla, že viděla každičký film s Bullockovou. Hollywoodská hvězda se hned po tomto incidentu obrátila na justici a vymohla si soudní příkaz, podle něhož se šílená fanynka nesmí k ní ani k jejímu domu přiblížit.

Padlý král popu, Michael Jackson, se definitivně vzdal svého ranče Neverland a převedl ho na společnost Sycamore Valley Ranch, kterou částečně vlastní. Zatím není jasné, co se s přepychovým sídlem někdejší hudební hvězdy stane. Ranč o rozloze téměř 12 kilometrů čtverečních Jackson koupil v roce 1988 a přestavěl ho na zábavní park pro děti. Ty se v něm mohly volně pohybovat, užívat si zmrzliny i popcornu, navštívit zoo a navíc v něm i přespat. Idyla trvala sedm let, dokud nebyl Jackson obviněný ze sexuálního zneužívání. Soud ho v roce 2005 osvobodil, ale přesto se už zpěvák do svého ranče nevrátil. Žil postupně v Bahrajnu, Evropě a Las Vegas. Jeho park dneska už nefunguje a chátrá. Loni se dokonce objevil na seznamu nemovitostí, kterým hrozila dražba. Důvodem byla půjčka, která Jacksonovi narostla na dluh 24,5 milionu dolarů (asi 500 milionů korun).

Autor: