Pátek 21. června 2024, svátek má Alois
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Ze zášti zapálil sklep s lidmi

Česko

OSTRAVA Kriminalisté zadrželi pětačtyřicetiletého muže podezřelého z březnového zapálení sklepa v Ostravě-Porubě. Ve sklepě nocovali dva bezdomovci, kteří při útoku utrpěli popáleniny.

Podle policie žhář zapálil sklep pravděpodobně kvůli osobním sporům s muži. Za obecné ohrožení mu hrozí až osm let vězení.

Podle policie se zadržený muž k útoku přiznal. Ve sklepě chtěl rovněž nocovat, což mezi muži vyvolalo spory. K zapálení sklepa ho pak vedla pouze osobní zášť k oběma popáleným mužům. „V tuto chvíli můžeme vyloučit jak extremistický podtext, tak souvislost s dalšími prověřovanými žhářskými útoky,“ uvedla mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková.

Policii se podařilo zajistit i předmět, kterým muž zapálil sklep. „Vzhledem k trvajícímu vyšetřování nebudeme předmět specifikovat. V tuto chvíli ale vylučujeme, že by k založení požáru byla použita zápalná láhev,“ doplnila mluvčí.

Podezřelý muž údajně založil požár 30. března kolem 22.45 před dveřmi sklepní místnosti ostravského domu. Oba bezdomovce probudil kouř, popálili se při útěku ze sklepa. Čtyřiačtyřicetiletý muž utrpěl popáleniny až třetího stupně na zhruba pěti procentech těla. O třináct let mladší bezdomovec měl lehce popálenou ruku a nadýchal se zplodin.

Kriminalisté v Moravskoslezském kraji vyšetřují v současné době další dva žhářské útoky, které se staly letos. Zatím neznámý pachatel nebo pachatelé útočili ale vždy zápalnými lahvemi.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!